sobota, 20 kwietnia 2024 11:20

(ZDJĘCIA,FILM) Sambor wygrywa z ChKS PŁ Łódź

W piątkowe popołudnie piłkarki ręczne Sambor Tczew podejmowały drużynę ChKS PŁ Łódź. W poprzednim meczu górą po rzutach karnych była drużyna z Łodzi, a przed spotkaniem obu drużyn kluby sąsiadowały ze sobą w tabeli.
Sambor Tczew wygrywa z ChKS PŁ Łódź

Autor: (tt)

Mecz zaczął się od zdecydowanego ataku piłkarek z Tczewa. Łodzianki nie mogły poradzić sobie z agresywną postawą defensywy przeciwniczek. Efektem były przechwyty piłek w następstwie czego tczewianki przeprowadziły szybkie akcje kończące się często bramką. Już po dziewięciu minutach Sambor prowadził 6:1 i przez pierwszą część spotkania przewaga 5-6 punktowa utrzymywał się do końca pierwszej połowy. Na nic się zdały głośnie pokrzykiwania trenera łodzianek, przeciwniczki były dziś zdecydowanie lepsze.

Początek drugiej połowy to zdecydowana przewaga Sambora, powiększając przewagę do 7 bramek. Łodzianki tylko na krótki moment mogły wierzyć w korzystny dla siebie wynik, zdobywając około czterdziestej minuty cztery bramki doprowadzając do wyniku 20:17. Jednak do końca spotkania tczewianki ponownie kontrolowały 5-6 punktową przewagę kończąc mecz wynikiem 29:24.

Dla Sambora najwięcej bramek, osiem, strzeliła Patrycja Ciura. Po meczu tczewski klub awansował na czwarte miejsce w tabeli.

Sambor Tczew : ChKS PŁ Łódź 29:24 (16:11)

Sambor Tczew: Skonieczna Agata (Julia Zwolak) – Patrycja Orzłowska (7), Marcelina Cesarz (1), Aleksandra Puckowska (3), Magdalena Poniewierska (2), Agnieszka Siekańska (4), Sylwia Nitsch (2), Monika Muller, Patrycja Ciura (8), Oktawia Majorowska (2)