Czwartek, 17.01.2019

Kawiarnia, hotel? Nowy inwestor rozkręci biznes nad jeziorem?

  • 20.04.2018, 07:34
  • (MW)
Kawiarnia, hotel? Nowy inwestor rozkręci biznes nad jeziorem? (MW)
Podziel się:
Oceń:
Teren nad jeziorem, jak i samo jezioro w Jeleniu mają nowego właściciela. Już kolejnego, bo na przestrzeni ostatnich lat, było kilku chętnych, którzy podejmowali się wyzwania zagospodarowania nieruchomości. Plany są odważne, ale czy uda się je zrealizować?

Sołtys i radny Tadeusz Netkowski poinformował podczas marcowej sesji o złożonym wniosku o przyspieszenie prac nad zmianą planu zagospodarowania przestrzennego. 

Kawiarenka na wyspie?

- Chciałbym poruszyć sprawę planu zagospodarowania przestrzennego dla wsi. Mamy wielu chętnych, którzy chcą nabyć tu działki, ale bez odpowiedniego zapisu w planie nie mogą tu nic zrobić. Teraz może się to zmienić. Prosiłbym o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego i szybsze wydanie decyzji.

Okazało się, że wniosek radnego został złożony po tym, jak nowy właściciel przejął ww. teren. Sołtys chciał mu pomóc, m.in. dlatego, że wielu zainteresowanych prowadzeniem tu działalności gospodarczej było odsyłanych z kwitkiem. Nie mogli rozwijać swoich biznesów bez odpowiednich zapisów w planie.

- Była tu jedna pani, chciała otworzyć sklep. I co? I nic. Odeszła i założyła w Turzy. Tam dostała pozwolenie i zmianę planu w trzy miesiące. Mieszkaniec Kwidzyna kupił jezioro i teren dookoła niego. Tam mają być przeprowadzone rozległe inwestycje. (...)

(MW)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe