Czwartek, 17.01.2019

Taki pomysł radnego. A gdyby tak... losować drogi do remontów?

  • 19.04.2018, 07:57
  • (MW)
Taki pomysł radnego. A gdyby tak... losować drogi do remontów? (MW) Mieszkańcy proszą o większe zaangażowanie gminnych środków w remonty lokalnych dróg.
Podziel się:
Oceń:
Nad uzdrowieniem infrastruktury drogowej w gminie Gniew radni debatowali wielokrotnie. Wraca to samo pytanie: którą drogę wybrać do remontu, skoro większość jest w złym stanie. Ostatnio padł pomysł, by o ich przyszłości decydował ślepy los. Dosłownie.

„Gniewskie drogi” – tak mógłby brzmieć tytuł serialu, nagrywanego na sesjach Rady Miasta i Gminy. Niestety ich stan jest tak zły, że wybór tej jedynej, którą można byłoby wyremontować jest trudny, wręcz niemożliwy. Gdy brakuje środków w gminnej kasie, zawarcie konsensusu w tym zakresie jest zadaniem karkołomnym. Radni Damian Szmyt i Grzegorz Wasielewski od początku kadencji apelowali o sporządzenie harmonogramu napraw dróg, takiego jaki jest m.in. w gm. Pelplin, i który zdaje egzamin. Tymczasem każda sesja rady miejskiej w Gniewie zaczyna się od próśb o remonty i wytypowanie tej drogi, która powinna zostać zrobiona w pierwszej kolejności. Jak zauważyła radna Weronika Lasota- Syldatk:

- Jak my mamy wybrać te, które są w złym stanie, skoro w całej gminie, w każdym sołectwie drogi są w stanie opłakanym? Przeznaczamy środki, które nie wystarczają na jedną, a co dopiero na kilka.

Radny Piotr Mroziński dokończył poruszony wątek, proponując, by te do remontu... losować. 

- Panowie, którzy byliście w Wielkich Walichnowach, słuchaliście dokładnie, co mówią mieszkańcy. Jest propozycja od jednego z mieszkańców, żeby drogi oznaczyć i losować. Żeby nie było zarzutu, że temu zrobiono, albo tamtemu. (...)

(MW)

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Obywatel.
Obywatel. 19.04.2018, 18:31
Co do dróg w Gniewie, każdy wie że z pustego się nie naleje. Ale podejmować działania na rzecz pozyskania środków, to żadne nakłady kiedy urzędnikom płaci się pensje. Od nich i od ich operatywności też dużo zależy. Drugi problem to kupić działkę tanio, a czy teren jest uzbrojony czy nie to póżniej się będzie walczyć o sieć wod.-kan., gazową no i oczywiście ulicę bo nie można dojechać i dojść. A te sprawy powinny być załatwione przed sprzedażą działek. Każdy kto kupuje działkę musi się zastanowić co kupuje.
Kupujesz psa, też musisz się zastanowić co cię czeka. Nie na zieleniec i sąsiadowi pod drzwi. Postawili słupki z napisami nakazującymi sprzątanie po swoich psach, to POKRADLI słupki. Psiarze oddajcie słupki z napisami i sprzątajcie psie odchody.
Mieszkanka
Mieszkanka 19.04.2018, 14:36
W całej gminie gniew drogi to płacz w oczach, szczególnie na wsiach.. W ''mieście'' nic lepiej, np Witosa, Jana Pawła, Partyzantów.. co zrobić.. :(
Moeszkaniec
Moeszkaniec 19.04.2018, 11:25
Drogi w gminie są w tragicznym stanie. Jaki kierownik, talie drogi.
Gość
Gość 19.04.2018, 09:26
Plan remontu dróg w Pelplinie to fikcja, więc nie ma sie na czym wzorować.

Pozostałe