Piątek, 14.12.2018

Nowe tczewskie osiedle, nowe problemy. Zakażą parkowania wzdłuż ul. Grunwaldzkiej?

  • 16.04.2018, 07:50
  • Karol Uliczny
Nowe tczewskie osiedle, nowe problemy. Zakażą parkowania wzdłuż ul. Grunwaldzkiej? (KU)
Podziel się:
Oceń:
Mieszkańcy skarżą się na problemy z wyjazdem z osiedla Dominiki. Sprawę ma zbadać Zakład Usług Komunalnych. Czy wkrótce wzdłuż ul. Grunwaldzkiej nie będzie można parkować aut?

Pierwsze budynki, na jednym z młodszych tczewskich osiedli, powstały w 2011 r. Od tego czasu wybudowano tu ok. 40 obiektów w zabudowie szeregowej. Osiedle się rozrosło, a to generuje nowe potrzeby. W jego sąsiedztwie znajdują się przedszkole, ale także liczne firmy. I to ich pracownicy oraz należące do nich auta mają utrudniać bezpieczne włączenie się do ruchu w ul. Grunwaldzkiej z osiedlowej drogi.

Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew

- Możliwość parkowania wzdłuż Grunwaldzkiej istnieje od dawna, gdy nie było tu choćby jednego budynku - mówi jeden z mieszkańców. - Realia się zmieniły. Ludzi przybywa, samo przedszkole odwiedza codziennie setka aut. Ruch jest coraz większy, a wyjeżdżanie z osiedla coraz trudniejsze. Zaparkowane auta utrudniają widoczność. Do tego nie wszyscy kierowcy chcą stosować się do ograniczenia prędkości do 30 km/h. Dla bezpieczeństwa zamontowano dwa lustra, ale to nie rozwiązuje problemu. (...)

Karol Uliczny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe