Środa, 19.12.2018

Nowy budynek ze starymi ławkami? Szkoła będzie, ale bez wyposażenia…

  • 13.04.2018, 08:06
  • (MW)
Nowy budynek ze starymi ławkami? Szkoła będzie, ale bez wyposażenia… Fot. Pracownia APA Projekt Z kosztorysu usunięto wyposażenie budynku. Jak z tym problemem poradzi sobie szkoła oraz gmina? Dowiemy się niebawem.
Podziel się:
Oceń:
Przetargowe cięcia nie ominęły gniewskiej podstawówki, która „straciła” wcześniej zapowiadane wyposażenie do nowego skrzydła. Mieszkańcy nie wyobrażają sobie, by do nowego obiektu miały zostać przeniesione stare ławki lub krzesła.

O rozbudowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Gniewie, śniło i marzyło wielu. Okazuje się, że choć budynek wkrótce powstanie, to na początku pozostanie pusty. Gmina oszczędzając na przetargu będzie musiała poszukać innych środków na zakup wyposażenia.

Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew

Puste skrzydło

Niedawne słowa radnego Grzegorza Wasilewskiego na temat budowy szkoły wzbudziły niepokój wśród radnych oraz mieszkańców. Podczas procedury przetargowej, która miała wyłonić wykonawcę nowego skrzydła, skreślono fragment o wyposażeniu. Jak się okazało, podczas ostatniej sesji, nikt z zebranych oprócz włodarzy o tym fakcie nie wiedział.

- Czy pani przewodnicząca, czy państwo radni wiedzieli, że drugi przetarg na rozbudowę szkoły, został pomniejszony w specyfikacji technicznej o wyposażenie szkoły - pytał radny Wasielewski. - Rada nie wiedziała. O takiej zmianie, jak wyrzucenie ważnych elementów placówki powinniśmy zostać poinformowani.

W pierwszej specyfikacji zostały uwzględnione wszystkie elementy wyposażenia klas, w tym ławki, wirtualne tablice, wyposażenie kuchenne, które jak przyznał radny, jest bardzo kosztowne. Po zmianie, wyposażenia nie została pozbawiona jedynie sala gimnastyczna, w której będzie kosz do koszykówki. (...)

(MW)

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Obcy
Obcy 16.04.2018, 18:53
No cóż Gniew nie ma szczęścia do dobrych gospodarzy.
Pani burmistrz jest architektem i wydawałoby się ,ze lepiej dla miasta nie moze być w kwesti inwestycji a tu masz babo placek bo jest byle jak !
Może pani burmistrz jest zmęczona bo takie sprawia wrażenie i ten bardzo widoczny brak charyzmy to duży minus.
Dziwię sie trochę radnym ,że nie przekonali burmistrz do wybrania dobrego zastępcy.Obecny pan wice nie ma zadnych znaczacych zasług dla miasta.
Co do p.Wasilewskiego to od jakiegoś czasu obserwuje jego poczynania i....wierzę w jego dobre intencje.
Trójka tz.młodych wilków z radnym Wasilewskim na czele to zapewne alternatywa dla miasta bo bezsprzecznie trzeba zmian w przestrzeni publicznej.
Powodzenia.Gniew.
Gniew. 16.04.2018, 13:00
Nie wiem czy się wcina radny Wasielewski, czy nie. Bez względu w którym okręgu miasta został wybranym do pełnienia funkcji radnego, jest radnym Miasta i Gminy Gniew i jest radnym w gminie, a nie na konkretnej ulicy. Dobrze, że jest, że się interesuje i że pobudza to uśpione towarzystwo w mieści i gminie do działania. Mieszkańcy miasta i gminy , jak widać zrobili się odważniejsi, piszą o problemach które ich otaczają, piszą o władzach miasta i gminy, wytykają brud, niegospodarność, parkowanie aut byle gdzie, wyprowadzanie psów pod dom sąsiada lub na zieleniec i zostawianie "gromadek" psich. Dostrzegają niszczenie mienia gminnego i wspólnego. Stańmy po stronie aktywnych radnych do których należą panowie Wasielewski i Szmit. Pomóżmy im, wesprzyjmy ich - niech mobilizują władze gminy do działania i mieszkańców również. Nagłaśniajmy problemy, bądżmi odważni, nie bójmy się. Razem osiągniemy więcej, będzie się nam żyło łatwiej w czystym otoczeniu. Mieszkańcy do roboty z aktywnymi radnymi.GNIEW
bruka
bruka 16.04.2018, 08:38
mam pytanie do władz czy tak ma wyglądać rewitalizacja jak na ul.brzozowskiego w postaci bylejakości kto za to będzie odpowiadał
czytelnik
czytelnik 15.04.2018, 08:27
To jest tak jak Wasielewski chce zbierac laury-choc to nie jego dzialka :) jest zwykłym radnym który ma obowiązek uczestniczyć w pracach sesji -dotyczy swojego obwodu a wiec niedopatrzyl obowiązków ?I wkrada się na tereny innych radnych i robi brudel w mieście - brawo dla GT ze mimo trudów udało się w końcu ruszyć z budową !

Pozostałe