Czwartek, 13.12.2018
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk

Mieszkańcy interweniują: nocne „buczenie” w centrum Tczewa doprowadza do szału!

  • 13.04.2018, 07:56
  • (MW)
Mieszkańcy interweniują: nocne „buczenie” w centrum Tczewa doprowadza do szału! (MW) Według zarządu spółki Eco- Abc to nie spalarnia jest przyczyną emisji uporczywego i męczącego hałasu.
Podziel się:
Oceń:
Mieszkańcy skarżą się na uciążliwy hałas, które nie pozwala spokojnie spać. Szukali źródła powstania hałasu w swojej najbliższej okolicy. Podejrzenia padły na spalarnię odpadów medycznych działającą przy Szpitalach Tczewskich. Jej zarządca odsuwa od siebie podejrzenia i zapewnia, że nie zakłóca spokoju mieszkańców.

Do Redakcji GT zadzwonił zaniepokojony tczewianin, który skarżył się na nieznośne „buczenie”. Mieszkaniec ul. Matejki stwierdził, że dźwięki dobiegają z okolic szpitala, są uciążliwe zwłaszcza w godzinach wieczornych i nocnych.

Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew

- Od dłuższego czasu nie możemy otworzyć okien, normalnie funkcjonować. Gdyby to był pobliski zakład produkcyjny Eaton to byśmy wiedzieli. Ale to ewidentnie dobiega z okolic szpitala. Być może chodzi o spalarnię.

Brak wytchnienia nawet w święta

Okazuje się, że problem dotyczy znacznej części Starego Miasta, okolic parku, Kanonki, aż do ul. Sobieskiego, czyli ponad kilometr od lecznicy.

- W dzień jest „w miarę”, bo inne dźwięki zagłusza szum samochodów, miasto żyje. Ale wieczorami lub w nocy, to już trudno wytrzymać – mówi jeden z mieszkańców.

W najgorszym położeniu są pacjenci oraz personel szpitala, który pracuje całą dobę.

- Jest to hałas o dużym natężeniu, dzień i noc jednostajny. Do tego kłęby dymu o większym czy mniejszym natężeniu – stwierdza Małgorzata Grochocińska, ordynator oddziału wewnętrznego Szpitali Tczewskich SA. -  W ciągu dnia hałas uniemożliwia nam rozmowy, nie mówiąc o pacjentach, którzy skarżą się, że nie mogą odpocząć. Najgorzej jest od strony spalarni. Z drugiej jest trochę ciszej. (...)

(MW)

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
głuchy
głuchy 14.04.2018, 20:00
To jest zagłuszarka z czasów zagłuszania Wolnej Europy. Jest uruchomiona i zagłusza propagandę i kłamstwa w TVP1.
kkm
kkm 14.04.2018, 10:00
Zgadza się bo słychać aż na Czyzykowie
Mieszkanka
Mieszkanka 13.04.2018, 21:34
Pierwsze słyszę, żeby coś "buczało" a mieszkam blisko szpitala...
MM
MM 13.04.2018, 16:33
Spalarnia śmieci medycznych w centrum miasta to naprawdę był genialny pomysł, czepiacie się. Ile inteligencji w to włożono , a ile szkół należało skończyć, a ile ...
Nasz Starosta Dzwonkowski, słońce społeczności lokalnej na pewno wskaże odpowiedni kierunek, w końcu nasz przyszły prezydent...
Blade
Blade 13.04.2018, 10:23
Nie narzekać, budują metro.

Pozostałe