piątek, 19 kwietnia 2024 22:21

(ZDJĘCIA) Pechowa porażka Sambor Tczew

Jeszcze pięć minut przed zakończaniem meczu piłkarki ręczne z Tczewa wygrywały z wyżej notowaną drużyną z Płocka 26:25. Niestety, trzy gole Agnieszki Iwanowicz i jedno trafienie Izabeli Świerżewskiej pozbawiło drużynę z Tczewa zwycięstwa.
Sambor Tczew - SMS ZPRP I Płock 27:29

Autor: (tt)

Mecz rozpoczął się spokojnie, obie drużyny bez pośpiechu rozgrywały atak pozycyjny. Z czasem drużyna z Płocka dzięki dużej skuteczności swoich ataków na drużynę Sambora zdobywała przewagę bramkową. W ciągu paru minut urosła do sześciu bramkowej przewagi i wydawało się, że drużyna SMS ZPRP z łatwością utrzyma ją do końca spotkania. Po 15 minutach piłkarki z Tczewa zagrały bardziej agresywnie, co spowodowało, że drużyna przyjezdna popełniała coraz więcej błędów, kończących się przechwyceniem piłki przez tczewską obronę. Przewaga gości topniała z każdą minutą, aby w ostatnich sekundach pierwszej połowy oddać prowadzenie drużynie z Tczewa. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14:13.

W drugiej połowie piłkarki ręczne z Tczewa kontrolowały wynik, nie pozwalając drużynie z Płocka na objęcie prowadzenia. Na siedem minut przed końcem spotkania Sambor prowadził 26:24. Ostatnie pięć minut należało do drużyny z Płocka, która strzeliła pięć bramek i mecz zakończył się wynikiem 27:29.

Sambor Tczew : SMS ZPRP I Płock 27:29 (14:13)

Sambor Tczew: Skonieczna Agata (Julia Zwolak) – Patrycja Orzłowska (5), Aleksandra Puckowska (1), Magdalena Poniewierska (6), Agnieszka Siekańska (3), Sylwia Nitsch (6), Monika Muller, Patrycja Ciura (5), Kinga Wańczyk , Oktawia Majorowska (1)