Czwartek, 17.01.2019

Zaczął się sezon na skoki spadochronowe w tandemie – rezerwuj teraz!

  • 9.04.2018, 12:15 (aktualizacja 09.04.2018 12:19)
  • artykuł sponsorowany
Zaczął się sezon na skoki spadochronowe w tandemie – rezerwuj teraz!
Podziel się:
Już teraz można rezerwować wolne miejsca na skoki spadochronowe w Gdańsku. Przygotuj się na wyjątkową przygodę!

Skoki spadochronowe wcale nie wymagają szczególnych przygotowań – wystarczy skorzystać z popularnych tandemów. Dzięki skokom tandemowym można poczuć takie same emocje, które towarzyszą profesjonalnym skoczkom spadochronowym bez potrzeby uczestniczenia w drogich szkoleniach i treningach. Wystarczy tylko wykonać rezerwację i przygotować się na wyjątkową przygodę.

Teraz można także wybrać skoki spadochronowe w Gdańsku – za organizację odpowiada między innymi Certyfikowany Ośrodek Szkolenia Lotniczego „Skydive”, który prowadzi je w Pruszczu Gdańskim. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: skacz.pl, gdzie także można wykonać rezerwację on-line. Sezon właśnie się rozpoczął, dlatego można już teraz wybrać dogodny termin bez wychodzenia z domu!

 

Na czym polegają skoki tandemowe?

Skoki spadochronowe w tandemie to doskonała propozycja przeznaczona dla osób poszukujących emocji, ale bez ryzyka. Skoki tego rodzaju zaczęły być popularne w Stanach Zjednoczonych już w ubiegłym wieku, do nas przywędrowały w latach dziewięćdziesiątych, ale to właśnie teraz są najbardziej popularne. Są przystępne cenowo, nie wymagają żadnych szczególnych przygotowań, badań lekarskich i można kupić je nawet jako voucher upominkowy i wręczyć je jako oryginalny prezent.

W skokach tandemowych biorą udział dwie osoby jednocześnie – pierwsza z nich to pilot tandemu, natomiast druga to pasażer. Razem połączeni są ze sobą uprzężą tandemową, która zapewnia bezpieczeństwo podczas lotu. Na plecach pilota, który odpowiada za sprawy techniczne, znajduje się też specjalistyczny spadochron tandemowy (główny i zapasowy) oraz automat spadochronowy dla najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

Skoki odbywają się po krótkim instruktażu bezpieczeństwa – dzięki temu ich uczestnik nie musi przyjeżdżać na lotnisko znacznie wcześniej. Co więcej, mogą być także nagrywane, aby mieć wspaniałą pamiątkę!

 

Swobodne spadanie – poczuj adrenalinę nie z tej ziemi!

Zdecydowanie najbardziej ekscytującym momentem skoków spadochronowych w tandemie jest tak zwane swobodne spadanie (ang. free fall). To właśnie wtedy uczestnicy skoku spadają w kierunku ziemi jeszcze bez otwartej czaszy spadochronu. Dzięki temu można poczuć na swojej skórze prędkość nawet 200 kilometrów na godzinę – bez niebezpieczeństwa.

Czas swobodnego spadania zależny jest od wysokości wyskoku. W przypadku skoków tandemowych stosuje się dwie wysokości wyskoku, a mianowicie 3000 metrów albo 4000 metrów. Wysokość 3000 metrów pozwala na uzyskanie około 30 sekund swobodnego spadania, z kolei 4000 metrów – około 60 sekund.

Gdy uczestnicy skoku znajdą się na wysokości około 1500 metrów, pilot otwiera spadochron tandemowy. W tym momencie następuje wolniejsze spadanie na czaszy spadochronu, które trwa parę minut. Zakończeniem skoku jest miękkie lądowanie – nie wymaga ono od pasażera skoku żadnych umiejętności oraz sprawności fizycznej. Co więcej, w skoku mogą brać też osoby z niepełnosprawnością ruchową.

Całe to wyjątkowe zdarzenie może być również nagrywane – najlepiej wybrać usługę rejestracji skoku przez dodatkowego skoczka, który ma zamontowana na swoim kasku kamerę. Wtedy ujęcia są naprawdę wyjątkowe, a pamiątka w postaci zdjęć i filmów jedyna w swoim rodzaju!

 

Wykonaj rezerwację skoku tandemowego już teraz!

Wiosna to tradycyjny okres rozpoczęcia sezonu skoków spadochronowych – także tandemowych. Swoją rezerwację na skoki można wykonać nawet w tym momencie za pośrednictwem stron internetowych ośrodków spadochroniarskich.

Ile będziemy musieli zapłacić za tego rodzaju usługę? Ceny skoków z 3000 metrów rozpoczynają się od około 500-600 złotych, z kolei za skoki z 4000 metrów będziemy musieli zapłacić około 700-800 złotych. Dodatkowa usługa rejestracji skoków to koszt rzędu 200-300 złotych. Organizatorzy skoków mają także wiele atrakcyjnych promocji dla swoich klientów, dzięki którym można zapłacić jeszcze mniej za spełnienie marzeń!

artykuł sponsorowany

Pozostałe