piątek, 29 marca 2024 00:11

(ZDJĘCIA,FILM) Wisła Tczew pokonuje Keramzyt Szprudowo

W sobotę na boisku przy ulicy Ceglarskiej w pierwszym meczu na własnym boisku w rundzie wiosennej klasy A Wisła Tczew podejmowała Keramzyt Szprudowo.

Autor: (tt)

Pierwsza część meczu rozpoczęła się od strzelenia dwóch bramek, najpierw przez gości a minutę później przez gospodarzy. Strzelcem bramki dla Wisły był Karol Opczyński. Tczewiacy po wyrównaniu osiągnęli dużą przewagę na boisku, przeprowadzające wiele ofensywnych akcji zakończonych strzałami. Niestety wiele strzałów było niecelnych. Drużyna ze Szprudowa ograniczała się do bardzo szybkich kontr, jednak żadna nie zakończyła się pełnym powodzeniem. Kilka minut przed zakończeniem pierwszej połowy w środkowej części boiska piłkę przejął Łukasz Gajewski przerzucając piłkę na prawe skrzydło do Karola Kowalczyka, który po zagraniu do Adama Czerwińskiego strzałem z 12 metrów pokonał bramkarza gości. Osiem minut później po strzale z dystansu piłkę przed siebie wybił bramkarz ze Szprudowa, co wykorzystał Maciej Pawłuszek i Wisła schodziła do szatni z prowadzeniem 3:1.

Po zmianie stron strzelone zostały dwie bramki przez drużynę ze Szprudowa i wydawałoby się, że drużyny podzielą się punktami. W 85 minucie gola na wagę trzech punktów zdobywa Kamil Nowaczyk i mecz kończy się wynikiem 4:3.