Czwartek, 13.12.2018
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk

Matka chrzestna statku TCZEW - posłanka rezygnuje, a ministerstwo przeprasza tczewiankę

  • 19.03.2018, 10:18
  • (M.M., Urząd Miasta w Tczewie)
Matka chrzestna statku TCZEW - posłanka rezygnuje, a ministerstwo przeprasza tczewiankę (M.M., Urząd Miasta w Tczewie)
Podziel się:
Oceń:
Sprawa wyboru matki chrzestnej dla masowca Tczew nadal budzi kontrowersje, ale posłanka PiS, która miała zastąpić tczewiankę w tej roli, wycofała się.

W marcu 2016 r. armator, czyli Polska Żegluga Morska poinformował, że matką chrzestną statku o nazwie TCZEW, będzie tczewianka – Magdalena Kubicka-Netka. Tymczasem w połowie marca w mediach lokalnych i ogólnopolskich pojawiła się informacja, podana przez zarządcę komisarycznego PŻM, że chrzest nowej jednostki odbędzie się w kwietniu w Policach, tyle, że jego matką chrzestną nie będzie Magdalena Kubicka-Netka, lecz Dorota Arciszewska-Mielewczyk, gdyńska poseł Prawa i Sprawiedliwości, przewodnicząca sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew

Po burzy, jaka rozpętała się w mediach, w Gdańsku odbyła się konferencja prasowa zwołana przez polityków PiS, podczas której D. Arciszewska-Mielewczyk oświadczyła, iż nie wiedziała o wcześniejszej nominacji i nie zamierza konkurować z dyrygentką Harcerskiej Orkiestry Dętej.

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej przeprosiło tczewiankę za zamieszanie i uznało, że propozycja objęcia  tytułu matki chrzestnej przez Magdalenę Kubicką-Netkę jest nadal aktualna, ale „decyzja o nadaniu tytułu matki chrzestnej leży w wyłącznych kompetencjach armatora, czyli w przypadku m/s Tczew, w kompetencjach Polskiej Żeglugi Morskiej”.  Ministerstwo zwróciło się do PŻM z prośbą o wyjaśnienie tej sprawy twierdząc, że było zaskoczone decyzją o zmianie nominacji i że była ona nadużyciem.

Nie kończy to jednak sprawy wyboru matki chrzestnej dla statku Tczew. Jak wypowiedział się Krzysztof Gogol, rzecznik Polskiej Żeglugi Morskiej: "Na razie nie planujemy chrztu statku Tczew. Nie ma więc także tematu matki chrzestnej".

(M.M., Urząd Miasta w Tczewie)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe