Czwartek, 13.12.2018

Do czego urzędowi własna gazeta? Sekretarz miasta odpowiada na zarzuty tczewskiego radnego

  • 13.03.2018, 07:33
  • Karol Uliczny
Do czego urzędowi własna gazeta? Sekretarz miasta odpowiada na zarzuty tczewskiego radnego UM Tczew
Podziel się:
Oceń:
Sekretarz Tczewa zabrała głos w sprawie samorządowego biuletynu „Panorama Miasta”. W ostatnich tygodniach pojawiły się zarzuty, jakoby pismo zaczęło być wykorzystywane do przedwyborczej promocja prezydenta. W grudniowym, 20-stronicowym wydaniu, Mirosław Pobłocki pojawił się na 21 zdjęciach.

Odpowiedź na interpelację Zbigniewa Urbana odczytano na lutowej sesji Rady Miasta. Miejski radny stwierdził, że czasopismo nie informuje o najważniejszych, choć niewygodnych dla urzędu, miejskich tematach (m.in. remoncie ul. Gdańskiej czy kłopotach z komunikacją miejską). Postawił pytanie: „czy to jeszcze biuletyn samorządowy, czy już tuba propagandowa”. Katarzyna Mejna odpowiedziała, że pismo informuje o działalności prezydenta miasta, urzędu miejskiego oraz rady miejskiej i to urząd miejski i jego jednostki są podstawowymi źródłami informacji zawartych w miesięczniku.

Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew

- Trudno oczekiwać, że spektrum zamieszczanych tam tematów będzie takie samo jak w gazetach regionalnych. Prezydent jest organem wykonawczym samorządu Tczewa, a jego decyzje i działania są zwykle następstwem decyzji podejmowanych przez radnych w formie uchwał. Nadal tego typu materiały będą pojawiać się na łamach – informuje sekretarz miasta.

Katarzyna Mejna nie odniosła się do grudniowego numeru „PM”. Jednocześnie zauważa, że za warstwę merytoryczną czasopisma odpowiada redaktor naczelny. Nie dodaje jednak, że szef redakcji samorządowego biuletynu podlega bezpośrednio prezydentowi.

- Panorama Miasta nie zajmuje się ani śledzeniem ani komentowaniem sporów toczących przez radnego z prezydentem miasta, innymi radnymi czy przedstawicielami miejskich jednostek i spółek. Obserwując lokalne media, a także serwisy, pan radny nie ma problemu z przekazywaniem swoich informacji mieszkańcom – skomentowała prośby dotyczące możliwość zamieszczania informacji przez radnych, sekretarz miasta.

Karol Uliczny

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
miesz.
miesz. 13.03.2018, 15:32
Tak wygląda demokracja, wolne media pod warunkiem że wydawane przez Urzędy Miasta.
Gość
Gość 13.03.2018, 10:10
Wczoraj w Gniewie była debata samorzadowa transmitowana przez TV3.
Bardzo małe zainteresowanie mieszkańców a te parę osób co przyszlo to wiekszość emeryci.Dużym mankamentem było brak nagłosnienie i w zwiazku z tym dyskusja m.in radnych z burmistrz nie była słyszalna dla publiczności z trzeciego rzędu.Kobieta w ciąży nie mogła zabrać głosu w sprawie braku wodociagu czyli wody w Gniewskich Brodach bo nie słyszała o czym mówią dyskutujacy.
Ogólnie burmistrz uznana za złego gospodarza , a Gniew za miasto brudne i zaniedbane.Padły głosy o wieloletnich zaniedbaniach inwestycyjnych w mieście .
Radny Wasilewski przygotowany do debaty wysuwał przeciw burmistrz konkretne argumenty. Sprawia wrażenie czlowieka kreatywnego ,ktory być może byłby dobrym burmistrzem Gniewa.
Zmiana jest konieczna.Trzeba jednak pamiętać ,że łatwiej krytykować niż działać !
TT
TT 13.03.2018, 08:12
Tuba propagandowa urzędników za nasze pieniądze.
Mola
Mola 13.03.2018, 08:03
Mam nadzieję ,ìż Prezydent Pobłocki przegra wybory i przejdzue do histori.
Jop
Jop 13.03.2018, 10:52
Razem z sekretarzem

Pozostałe