Piątek, 14.12.2018

Policjanci ustalają przyczyny i okoliczności czwartkowego pożaru przy ul. Saperskiej. W sumie cztery osoby trafiły do szpitala

  • 12.03.2018, 06:47
  • KPP Tczew
Policjanci ustalają przyczyny i okoliczności czwartkowego pożaru przy ul. Saperskiej. W sumie cztery osoby trafiły do szpitala KPP Tczew
Podziel się:
Oceń:
W czwartek (8 marca) policjanci z Tczewa pracowali na miejscu pożaru piwnicy w budynku wielorodzinnym na ul. Saperskiej. Funkcjonariusze w trakcie prowadzonej akcji gaśniczej zabezpieczali miejsce zdarzenia oraz wspólnie ze strażakami sprawdzali czy z mieszkańców nikt nie potrzebuje pomocy. W wyniku tego pożaru cztery osoby trafiły do szpitala. Obecnie policjanci szczegółowo ustalają przyczyny i okoliczności pożaru.

8 marca br. o godzinie 9.55 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o pożarze, do którego miało dojść w budynku wielorodzinnym na ulicy Saperskiej.

Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew

- W to miejsce zostali skierowani policjanci z wydziału prewencji oraz wydziału ruchu drogowego, którzy ustalili, że doszło do pożaru jednej z piwnic w tym budynku - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik prasowy KPP w Tczewie. - Funkcjonariusze zabezpieczyli teren przyległy przed dostępem osób postronnych, na którym trwała akcja gaśnicza. Strażacy w piwnicy znaleźli nieprzytomnego 46-latka, który po reanimacji trafił do szpitala. Pomocy lekarskiej wymagały również 29, 70 i 93-latka, które z objawami podtrucia dymem trafiły do szpitala.

W związku z dużym zadymieniem wszystkich klatek schodowych bloku policjanci wspólnie ze strażakami wchodzili do mieszkań i sprawdzali czy ktoś nie potrzebuje pomocy. Jednocześnie funkcjonariusze informowali mieszkańców o szczelnym zamknięciu okien i drzwi w taki sposób aby dym nie dostawał się do mieszkań. Po ugaszeniu pożaru oraz oddymieniu pomieszczeń piwnicznych technik kryminalistyki i śledczy wspólnie z biegłym z dziedziny pożarnictwa przeprowadzili oględziny miejsca pożaru. Teraz policjanci będą wyjaśniać przyczynę tego pożaru oraz ustalać czy do tego zdarzenia przyczyniły się osoby trzecie.

KPP Tczew

Zdjęcia (2)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe