Czwartek, 13.12.2018
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk

W terenie zabudowanym pędził peugeotem 108 km/h!

  • 9.03.2018, 14:42 (aktualizacja 09.03.2018 14:55)
  • KPP Tczew
W terenie zabudowanym pędził peugeotem 108 km/h! KPP Tczew
Podziel się:
Oceń:
Przez cały wczorajszy dzień trwała policyjna akcja "Alkohol i Narkotyki", podczas której policjanci prowadzili wzmożone kontrole na drogach. Każdy z zatrzymanych do kontroli kierowców został przebadany na zawartość alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu. Kontroli poddanych zostało 438 w kierujących, z czego jeden z nich stracił prawo jazdy za przekroczoną prędkość w obszarze zabudowanym.

Wczoraj policjanci z Wydziałów Ruchu Drogowego tczewskiej komendy oraz 
funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku na terenie całego powiatu prowadzili działania pod nazwą "Alkohol i Narkotyki". Akcja ta ma na celu wyeliminowanie z ruchu tych kierujących, którzy spożywali alkohol bądź zażywali narkotyki i pod ich wpływem zasiedli za 
kierownicą. Policjanci również informowali kierowców o poważnych konsekwencjach jakie niesie za sobą jazda po spożyciu alkoholu, bądź też pod wpływem substancji odurzających. Przystępując do kontroli 
funkcjonariusze zwracali także uwagę na inne wykroczenia popełniane przez kierowców.

Mundurowi podczas działań skontrolowali 438 kierujących. Policjanci nie odnotowali żadnego przypadku kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu czy też narkotyków. W wyniku prowadzonej akcji funkcjonariusze ukarali 9 kierowców za niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Podczas jednej z kontroli prędkości w miejscu, które zostało naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa gdzie miało dochodzić do częstego łamania przepisów ruchu drogowego, stróże prawa nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator zatrzymali kierowcę peugota. Zatrzymany kierowca w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 58 km/h. Interweniujący funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz ukarali za popełnione wykroczenie mandatem karnym w kwocie 400 zł i 10 punktami karnymi.

Policjanci przypominają, że jazda samochodem w stanie nietrzeźwości jest 
przestępstwem, za które grozi do 2 lat pozbawienia wolności, a nietrzeźwemu kierowcy, który spowoduje wypadek, grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
KPP Tczew

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Xxd
Xxd 10.03.2018, 09:26
Haha dokładnie to samo mi się w oko rzuciło????
Pani M.
Pani M. 9.03.2018, 15:20
"pędził peugeotem" a na zdjęciu skoda. :)
xx
xx 9.03.2018, 23:33
Też to zauważyłem :)

Pozostałe