Czwartek, 13.12.2018
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk

Pierwszy gniewski żłobek już w przyszłym roku. Radny ma wątpliwości co do lokalizacji placówki

  • 9.03.2018, 07:39
  • (MW)
Pierwszy gniewski żłobek już w przyszłym roku. Radny ma wątpliwości co do lokalizacji placówki (MW)
Podziel się:
Oceń:
Udało się. Gmina Gniew po raz pierwszy otrzymała dofinansowanie z rządowego programu Maluch+. Wątpliwości części mieszkańców dotyczą lokalizacji przyszłej placówki.

W poniedziałek, 26 lutego br. w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku, burmistrz Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska odebrała promesę w wysokości 306 tys. zł na budowę lub remont żłobka. Zadanie będzie realizowane w ramach resortowego rozwoju instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 „Maluch+”. Na początek, w gniewskim żłobku znajdzie się miejsce dla 15 dzieci.

Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew

„To nie jest dobre miejsce”

Niespodziewanie temat stał się źródłem zagorzałej dyskusji podczas lutowej sesji Rady Miejskiej. Sprawę lokalizacji żłobka poruszył radny Andrzej Solecki, do którego z wątpliwościami zgłosili się mieszkańcy.

- Żłobek ma znajdować się w funkcjonującej sali gimnastycznej przy SP nr 1 i to ona ma być przekształcona. Wyborcy twierdzą, że są inne, lepsze miejsca, które można byłoby zaadaptować, a salę gimnastyczną pozostawić.

Radny tłumaczył, że nie warto zabierać i przekształcać boiska oraz szatni, tym bardziej na hali widowiskowo-sportowej jest mało miejsca. Dodatkowo w imieniu mieszkańców zaproponował, aby przenieść przyszłą placówkę do kamienic przy pl. Grunwaldzkim. Dokładnie do budynków nr 14 i 4. Ostatecznie okazało się, że radny nie wiedział, że sala gimnastyczna ma dwa odrębne wejścia.

Nikt niczego nie zabiera

Przewodnicząca rady Walentyna Czapska odniosła się do tych sugestii.

- Ale pan radny chyba nie wie, że żłobek nie ma powstać w pomieszczeniu sali gimnastycznej. Sala gimnastyczna pozostaje, nikt jej nie zabiera.

Prosiła, aby głos w tej sprawie zabrała burmistrz. Włodarz szybko wyprowadziła radnego z błędu. (...)

(MW)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe