Czwartek, 13.12.2018
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk

Podrzuciły 9 piesków pod schronisko, teraz usłyszą zarzuty? Już dziś szczeniaki gotowe do adopcji!

  • 9.03.2018, 07:02 (aktualizacja 09.03.2018 09:36)
  • Karol Uliczny
Podrzuciły 9 piesków pod schronisko, teraz usłyszą zarzuty? Już dziś szczeniaki gotowe do adopcji! OTOZ Animals Schronisko w Tczewie
Podziel się:
Oceń:
Wczoraj (8 marca) do Prokuratury Rejonowej w Tczewie wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z podrzuceniem 9 szczeniaków pod wejście tczewskiego schroniska. Wcześniej internauci namierzyli sprawców dzięki wrzuconemu do sieci nagraniu z monitoringu.

Dwie młode kobiety, które zdecydowały się zostawić psiaki pod schroniskiem, mogą odpowiadać za znęcanie się nad zwierzętami, za co kodeks karny oraz ustawa o ochronie zwierząt przewidują nawet 3 lata więzienia. To przestroga dla osób, które chciałyby w podobny sposób pozbyć się niechcianych "pupilów".

4 marca br. w tczewskim schronisku przy ul. Malinowskiej pojawiły się dwie kobiety, które poprosiły o możliwość zostawienia dziewięciorga, ok. 6-tygodniowych szczeniaków. Na odpowiedź, że nie ma na to obecnie szans, zareagowały w bezmyślny sposób. Wróciły pod schronisko i nie informując nikogo, podrzuciły karton z żywym pakunkiem. Za audi, którym przyjechały, próbował jeszcze podążyć pracownik schroniska, ale auto dość szybko zgubiło przysłowiowy ogon.

- Poinformowaliśmy panie, że nie możemy przyjąć szczeniaków z powodu wirusa, który mógłby być dla nich zagrożeniem - mówi Anna Ciaś, zastępca kierownika schroniska OTOZ Animals w Tczewie. - Ponadto zaproponowaliśmy, aby zrobiono im zdjęcia, dzięki którym psiaki mogłyby znaleźć nowych właścicieli w internecie. Dzisiaj adopcje udaje się przeprowadzić w kilka dni. Panie jednak wyszły niepocieszone.

Dzięki nagraniu, które schronisko wrzuciło do sieci, udało się namierzyć zarówno sprawczynie, jak i właścicielkę zwierząt. U tej ostatniej znaleziono suczkę, mamę rozbrykanego potomstwa. Psa zabrano z uwagi na warunki w jakich był trzymamy. Zgodę wydała na to sama właścicielka. Tczewska prokuratura przyjrzy się czy w tym przypadku doszło do przestępstwa, natomiast schronisko apeluje do chętnych mieszkańców o zaadoptowanie szczeniaków.

- W piątek szczeniaki będą zaszczepione i od rana gotowe do adopcji - mówi Anna Ciaś. - Jeżeli są osoby, które chciałyby wziąć jednego z nich pod swoją opiekę, to serdecznie zapraszamy. (...)

Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew

Karol Uliczny

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
N
N 11.03.2018, 14:43
Mam nadzieję że nie zostaną ukarane. One zadbały o bezpieczeństwo psów najlepiej jak potrafiły, wykazały dobrą wolę.
ja
ja 10.03.2018, 23:09
Czy ktoś zna znaczenie słów "znęcanie się nad wierzętami"? Ja pojmuję to inaczej -dosłownie. Pozdrawiam.
...
... 10.03.2018, 12:10
Schronisko ratuje i pomaga zwierzętom, a dlaczego te panie mają być ukarane skoro oddały pieski w fachowe ręce. A co miały zrobić? Utopić je? Czy zakopać w jakimś dole? Popieram postępowanie tych kobiet.
Odpowiedzialny właściciel psa
Odpowiedzialny właściciel psa 10.03.2018, 12:24
A odpowiedzialność za swoje psy? Zaproponowano pomoc w znalezieniu nowych domów, i to bardzo szybko, ale nie, trzymały 6 tygodni a potem natychmiast musiały się pozbyć. Popieram kary dla takich, to właściciel jest odpowiedzialny za swoje psy, nie schronisko.

Pozostałe