Piątek, 14.12.2018

Ciepły dom - jak osiągnąć ten cel?

  • 7.03.2018, 15:06
  • redakcja
Ciepły dom - jak osiągnąć ten cel?
Podziel się:
Oceń:
Zima w Polsce coraz bardziej daje nam o sobie znać, z jednej strony temperatura jest na plusie, aż w pewnym momencie przychodzi taki mróz, że nikt nawet nie myśli o tym, by wyjść poza obszar własnego domu. Śnieżny puch i ujemna temperatura na zewnątrz ma niestety duży wpływ na to, jaka temperatura utrzymuje się w naszym domu. Im zimnej, tym mocniej trzeba dogrzewać. To dalej skutkuje większym zużyciem opału lub wysokimi rachunkami. Czy można się od tego jakoś zabezpieczyć? Na wszystko są rozwiązania! Ciepły dom - zwrot kluczowy, każdy o takim marzy, każdy go pragnie i małymi krokami poprawia termoodporność, aby w środku było cieplej, a wcale nie trzeba było zużywać za dużo gazu, czy (o zgrozo) prądu, jak na to mamy grzejniki. Oczywiście, jest to rozwiązanie dobre - bo każdą powierzchnię da się ogrzać, nawet jak nie będzie właściwie zaizolowana, jednak po co płacić więcej, skoro drobnymi ruchami, można się przed tym zabezpieczyć.

Izolacja przede wszystkim

Oczywiście o odpowiedniej izolacji warto pomyśleć jeszcze na etapie budowania i zakupu materiałów do wykończenia wnętrz. Ogromny wybór w takich produktach można znaleźć chociażby w sklepie sklep.grupamagnum.eu. Na uwagę należy zwrócić przede wszystkim na uszczelki do okien. Takie, które mają małą przepuszczalność. Zapytacie się zapewne co z naturalnym wietrzeniem i przepuszczaniem gazów? Współczesne okna posiadają otwory wentylacyjne, które można otwierać i domykać i to one pełnią tę rolę.

Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew

Termo-listwy to jedno, ale trzeba pomyśleć również o innych ważnych elementach przy wykończeniu domu i właściwym dociepleniu. Jak u człowieka - zimno idzie od stóp, chłodząc całe ciało, podobnie jest z budynkami. Właściwa izolacja fundamentów, można je spryskać odpowiednimi środkami z tworzywa sztucznego, silikonem bądź pianką termoaktywną. Na ściany standardowo styropian, a dach - wełna mineralna lub inne materiały, które mogą poprawić izolację całego domu.

Jak później dbać o dom?

Ciepły dom nie oznacza, że wystarczy go zabezpieczyć na etapie projektowania i budowy. W późniejszym czasie należy sprawdzać stan uszczelek w oknach, styropianu, a także pamiętać, aby regularnie wietrzyć wnętrze, w krótkim czasie, jednak robić to efektywnie. Ogrzewanie nie powinno być "punktowe", zaplanowane na określone godziny, bo gdy grzejniki nie działają, temperatura radykalnie spada, nawet w dobrze zaizolowanym domu, a doprowadzenie do pożądanej temperatury będzie kosztować więcej, jak jej utrzymanie przez długi okres czasu.

Ponadto, warto stopniowo się przyzwyczajać do niższej temperatury, w okresie zimowym, gdy nagle przyjdą mrozy, często ustawiamy wysoką temperaturę, myśląc, że tego potrzebujemy, a odzwyczaić się jest trudno. Obcinanie o pół stopnia co kilka dni, łagodnie pomoże nam wyregulować ciepło wewnątrz.

_redakcja

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Inst
Inst 7.03.2018, 17:21
To prawda, ten tekst nic nie wnosi, wprowadza w błąd inwestorów.
Zgadzam się z tym że osoba która to pisała nie ma kompletnie pojęcia o systemach grzewczych.
SL
SL 7.03.2018, 15:42
Z całym szacunkiem, szkoda miejsca na stronie na takie wypisywane bzdury. Ktoś kto odnosi się do ogrzewania budynku w tym artykule nie wie co pisze i nie ma zielonego pojęcia o ogrzewaniu budynków i automatyce budynków.

Pozostałe