Czwartek, 13.12.2018
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk

Prokuratora złożyła wniosek o wydanie wyroku dla biegaczki z Lisewa, która zmyśliła napad nożownika

  • 7.03.2018, 09:46
  • red.
Prokuratora złożyła wniosek o wydanie wyroku dla biegaczki z Lisewa, która zmyśliła napad nożownika
Podziel się:
Oceń:
Wnioskiem o wydanie wyroku skazującego Prokuratura Rejonowa w Malborku zakończyła postępowanie przeciwko 20-letniej mieszkance Lisewa Malborskiego, która powiadomiła policję o napadzie, który w rzeczywistości nie miał miejsca. W październiku 2017 r. kobieta powiadomiła policję, że została napadnięta. W trakcie zdarzenia sprawca miał ranić ją w policzek oraz szyje. Teraz grozi jej kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

W sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Przesłuchana w charakterze świadka zeznała, że do napadu doszło w Lisewie Malborskim w godzinach wieczornych, gdy biegała w okolicach wału przy Wiśle. Sprawca, nieustalonym narzędziem, miał zadać jej ciosy w okolicę twarzy i szyi. 

Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew

- Ustalono, że zgłoszone przez kobietę zdarzenie w rzeczywistości nie miało miejsca, a niewielkie obrażenia jakie posiadała, zrobiła sobie sama - mówi Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. - Postępowanie w sprawie napaści zostało zakończone w grudniu 2017 r.  umorzeniem wobec stwierdzenia, że czynu nie popełniono.

W ramach odrębnego postępowania kobiecie został przedstawiony zarzut zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie oraz złożenia fałszywych zeznań.

- Przesłuchana w charakterze podejrzanej przyznała się do jego popełnienia. Złożyła wyjaśnienia oraz wniosek o poddanie się karze. Jak wyjaśniła, jej zachowanie związane było z sytuacją życiową, w jakiej się wówczas znalazła - mówi rzecznik prasowy PO w Gdańsku.

19 lutego 2018 r. prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Malborku wniosek o wydanie wyroku skazującego.

red.

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Lisewiak
Lisewiak 7.03.2018, 19:19
Za wysoka kara? Prace spoleczne? Pokaleczona twarz jest kara? Ludzie! Zastanowcie sie! Rany zadala sobie sama na tyle plytkie, ze blizny beda malo widoczne! Mieszkancy przez ta PSYCHOLKE (tylko chory psychicznie czlowiek potnie sie po twarzy i zrobi taka afere!) bali sie wychodzic rano i wieczorem do pracy badz wracac z pracy! Nie puszczali dzieci do szkoly ze strachu! Mieszkancy zaczeli szukac na wlasna reke napastnika po nocach (znalezli kogos nad Wisla i cale szczeacie zdazyl uciec, bo bylby samosad na niewinnej osobie)! Akcja policji, helikoptery, telewija i inne media sie zaangazowaly (to kosztuje nie malo).
Powinni ja zamknac chociazby na te pol roku zeby doszlo do niej faktycznie co zrobila! I obciazyc kosztami poszukiwan!
Marta
Marta 7.03.2018, 15:51
I tak największą karą dla niej jest chyba to, że wszyscy teraz z niej beke mają a i wytyką palcami. Jakieś prace społeczne w ramach zadośćuczynienia by się jej przydały.
Olalala
Olalala 7.03.2018, 10:47
Wyrok smieszny ... to grozniejsi przestepcy dostaja czasem mniej .. dalabym jej jakies pomoce spoleczne .. dziewczyna ma juz nauczke ze ma okaleczona twarz z glupoty...
dnoi3metrumułu
dnoi3metrumułu 7.03.2018, 12:26
Naucz się czytać ! Ostatnie zdanie wskazuje, że dopiero został złożony wniosek o wydanie wyroku. Może grozić jej nawet 8 lat, ale jakie poniesie konsekwencje jeszcze nie wiadomo.

Pozostałe