piątek, 29 marca 2024 09:07
Reklama
Reklama

Wybór kancelarii prawnej - jak zrobić to dobrze?

W życiu zdarzają się sytuacje, które wymagają zasięgnięcia porady prawnej. Pojawia się wtedy wyzwanie znalezienia odpowiedniego prawnika. Często to od niego zależą decyzje i działania, dlatego warto przed dokonaniem wyboru dokładnie przeanalizować rynek prawniczy.
Wybór kancelarii prawnej - jak zrobić to dobrze?

Gdzie szukać dobrej kancelarii prawnej?

Naturalnym krokiem powinno być zasięgniecie opinii w swoim najbliższym otoczeniu. Być może rodzina, przyjaciele, bądź firma, w której pracujesz korzysta z usług prawniczych i z czystym sumieniem je poleci. Kolejną możliwością dla poszukiwań jest internet. Obecnie wiele kancelarii prawnych w celu stałego kontaktu z klientem prowadzi swoje strony. Zleźć na nich można zarówno podstawowe informacja jak kontakt oraz adres biura, jak również szczegóły dotyczące ich działalności, certyfikaty i podstawowe porady.

Czym się kierować w wyborze kancelarii prawnej?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na zakres usług jaki dana kancelaria oferuje, dlatego na początek poszukiwań zalecane jest określenie własnych potrzeb. Może okazać się, że oczekujemy od prawnika branżowej wiedzy. Warto w takim przypadku poszukiwać kancelarii pod względem jej specjalizacji. Dzięki temu trafimy na osobę, która będzie wystarczająco kompetentna, by prawidłowo zrozumieć specyfikę problemu i móc w tej kwestii doradzić. Dodatkowo ważnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę są opinie na temat kancelarii. Dzięki nim upewnimy się, że pracujący w niej prawnicy spełniają nasze oczekiwania. Warto zwrócić uwagę także na coroczne rankingi usług prawniczych.

Czy cena usług prawniczych jest gwarancją ich jakości?

W wyborze prawnika nie należy kierować się jedynie kosztem jego usług. Ich wysokość nie jest wyznacznikiem wygranej sprawy. Wzięcie pod uwagę zarówno ceny, jak i opinii z pewnością ułatwi wybór najkorzystniejszej oferty. Ważne, by upewnić się, że sposób rozliczania prawnika jest dla danego rodzaju usług opłacalne. Gdy potrzebujemy jedynie jednorazowej opinii prawnika, najlepiej by był on rozliczany godzinowo, wtedy koszt wizyty zależy od jej długości. Można także spotkać ryczałtowe naliczanie kwoty. Oznacza to, że zapłacimy prawnikowi za wykonanie konkretnych zadań. Ten rodzaj wybierany jest najczęściej w przypadku procesów sądowych.

Jak upewnić się, że kancelaria będzie odpowiednia?

Przeglądanie stron internetowych oraz czytanie opinii może nie dać konkretnego obrazu o prawniku. Aby dokonać wyboru niezbędna będzie rozmowa telefoniczna lub wizyta w kancelarii, dzięki czemu sam wyrazisz podstawową opinię pozwalającą dokonać Ci wyboru. Możliwe będzie realne sprawdzenie przeczytanych referencji. Warto zadać prawnikowi pytania dotyczące możliwości rozwiązania Twojego problemu, tym samym oceniając poziom komunikacji z klientem i jej kwestie merytoryczne.

Źródło: Kancelaria Adwokacka Ańczewska i Puńko


Podziel się
Oceń

Reklama