Piątek, 14.12.2018

Zamieszanie z tczewską ulicą, mieszkańcy zdezorientowani. Grunwaldzka pojawia się i... znika.

  • 22.02.2018, 07:08
  • Karol Uliczny
Zamieszanie z tczewską ulicą, mieszkańcy zdezorientowani. Grunwaldzka pojawia się i... znika. (KU)
Podziel się:
Oceń:
Kilkadziesiąt metrów od drogi krajowej nr 91 powstał wielorodzinny budynek mieszkalny, oznaczony numerami od 30 do 44 przy ul. Grunwaldzkiej. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że dla większości mieszkańców Grunwaldzka nie jest odnogą „jedynki” a ul. Wojska Polskiego i na mapach kończy się w zupełnie innym miejscu.

Zagadkowy temat zgłosił zaskoczony oznaczeniem Czytelnik. Sygnał należy potraktować poważnie, tym bardziej, że fragmentu ul. Grunwaldzkiej przy „jedynce” nie podpowiadają google/maps, targeo.pl czy niektóre nawigacje. Jakie problemy może rodzić nieznajomość nowych ulic czy numeracji, przekonaliśmy się niedawno, gdy pogotowie pojechało na ul. Miłosza do Bałdowa zamiast do Tczewa. Czy tym razem służby zostały powiadomione o nowych, tczewskich adresach?

Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew

- Zdziwiłem się, gdy zobaczyłem, że na budynku widnieje napis ul. Grunwaldzka - mówi tczewianin. - Problem w tym, że nowy obiekt od pozostałej części ulicy Grunwaldzkiej oddzielają dwie inne: kolejno Kazimierza Wielkiego oraz Mieszka I. Takie oznaczenie może wprowadzać w błąd i dezorientować kierowców. Pomyślałem, że temat powinien zostać nagłośniony za pośrednictwem mediów. (...)

Karol Uliczny

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
PIT
PIT 23.02.2018, 11:44
Odpowiedź jest w miarę prosta , otóż ten fragment ulicy Grunwaldzkiej od strony E91 już od wielu lat ma taką nazwę i i ma być połączony ze stara częścią pomiędzy dawną JW a domkami jednorodzinnymi. Na Tcz .pl już dawno o tym było napisane.
Gosc
Gosc 22.02.2018, 17:50
No faktycznie ameryke odkryli!! Ten co wymyslil grunwaldzka na ulicy kazimierza wielkiego byl niezle nacpany a ten co zatwierdzil napewno w ciagu alkoholowym!!
SAME DEPY SIEDZA ZA BIURKIEM Z RESZTA JAK ZWYKLE.
PIT
PIT 23.02.2018, 11:45
Sam pewnie należysz do klubu AA

Pozostałe