Czwartek, 13.12.2018
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk

69-tonowa „stonoga” zatrzymana w Swarożynie. Przewoźnikowi grozi olbrzymia kara

  • 20.02.2018, 12:26
  • red.
69-tonowa „stonoga” zatrzymana w Swarożynie. Przewoźnikowi grozi olbrzymia kara witd.gdansk.pl
Podziel się:
Oceń:
15 lutego 2018 r. inspektorzy transportu drogowego z Gdańska prowadzili działania kontrolne na węźle autostradowym A1 Swarożyn.

Do kontroli wytypowano zespół pojazdów polskiego przewoźnika, który przewoził dwa 20-stopowe kontenery ze szkłem z Gdańska do  Chojnic. Kierowca do kontroli okazał między innymi tylko jedną wykresówkę z dnia kontroli, na której widać było, że jechał praktycznie całą noc bez wymaganej przerwy aż do momentu zatrzymania.

Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew

Inspektorów nie zdziwił także fakt, iż kierowca nie okazał żadnego dokumentu przewozowego, gdyż na pierwszy rzut oka zespół pojazdów przekraczał dopuszczalne normy wagowe. Ważenie potwierdziło te przypuszczenia - rzeczywista masa całkowita wyniosła aż 69,75 ton. Kierowcę ukarano trzema mandatami karnymi - za nieokazanie do kontroli wszystkich dokumentów, przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej oraz przekroczenie maksymalnego czasu prowadzenia pojazdu bez przerwy - na łączną kwotę 1450 zł.

Wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą 15 tys. zł, a zespół pojazdów usunięto na parking administracyjny.
 

red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe