Środa, 12.12.2018
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk

Straż kontroluje numery na tczewskich budynkach. Uwaga - mogą wystawiać mandaty!

  • 19.02.2018, 13:08
  • strazmiejska.tczew.pl
Straż kontroluje numery na tczewskich budynkach. Uwaga - mogą wystawiać mandaty! Straż Miejska w Tczewie
Podziel się:
Oceń:
Straż Miejska sprawdza prawidłowość oznakowania budynków na terenie Tczewa. Jest to bardzo istotne, m.in. dla służb ratowniczych.

"Numer porządkowy – ważną informacją na naszym budynku" - pod takim hasłem tczewscy strażnicy miejscy przeprowadzają kontrole pod kątem wyposażenia nieruchomości w numery porządkowe. Mundurowi dokonają przeglądu wszystkich nieruchomości w mieście i sprawdzą czy numery na budynkach są widoczne i dostatecznie wyraźne.

Na razie strażnicy nie wystawiają mandatów, tylko dają czas na uzupełnienie brakującego numeru. Akcję rozpoczęto na osiedlu Witosa i będzie kontynuowana na pozostałych tczewskich dzielnicach. Następnie funkcjonariusze przeprowadzą kolejną kontrolę, która, jeśli zajdzie taka potrzeba, będzie skutkowała odpowiednimi sankcjami wynikającymi z niedostosowania się do wskazanych wcześniej zaleceń .

Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew

Warto wspomnieć, że oznaczenie budynku jest obowiązkiem spoczywającym na jego właścicielu, administratorze lub zarządcy. Zgodnie z przepisami na każdym bloku, kamienicy czy domu jednorodzinnym musi znajdować się numer porządkowy. Nie musi to być tabliczka, numer może być po prostu namalowany na furtce czy ścianie budynku. Najważniejsze, aby był widoczny. Jeśli dom znajduje się w głębi podwórza, najlepiej umieścić numer na ogrodzeniu posesji.

Prawidłowe oznakowanie nieruchomości ułatwia lokalizację danego budynku, a także ma znaczący wpływ na bezpieczeństwo. Dla wszystkich służb łatwość dotarcia do danego domu jest bardzo ważna dla ratowania zdrowia i życia jego mieszkańców.

strazmiejska.tczew.pl

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
numerant
numerant 19.02.2018, 22:14
Wszystkie numery administracyjne na domach, powinny być ujednolicone w swojej wielkości, wyglądzie i estetyczne. Teraz jest pstrokacizna i bylejakość. To co ma robić Straż Miejska, to tylko dalsza bylejakość po tczewsku. Potrzebna tu jest, właściwa akcja odgórna dla uporządkowania tego tematu.
stan47.emeryt
stan47.emeryt 19.02.2018, 19:47
Jak menele piją piwo i sikają pod blokami, to tzw "Straż Miejska" omija ich z daleka. A tu liczą na łatwy zarobek.

Pozostałe