Czwartek, 17.01.2019

Od dziś w powiecie tczewskim za mandat zapłacisz... kartą płatniczą

  • 12.02.2018, 12:47
  • KPP w Tczewie
Od dziś w powiecie tczewskim za mandat zapłacisz... kartą płatniczą KPP w Tczewie
Podziel się:
Oceń:
Już od dzisiaj w powiecie tczewskim nie tracąc czasu będzie można natychmiast opłacić mandat karny kartą płatniczą lub systemem płatności mobilnych BLIK. Będzie to możliwe dzięki terminalom płatniczym, które trafiły do tczewskich funkcjonariuszy. Policjanci tczewskiej drogówki zostali właśnie przeszkoleni i wyposażeni w sześć nowych takich urządzeń.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie uczestniczyli w szkoleniu z obsługi terminali płatniczych. Podczas tego szkolenia policjanci uczyli się jak korzystać z tych urządzeń. Dzięki temu nowemu rozwiązaniu osoby, które popełnią wykroczenia będą mogły zapłacić mandat w radiowozie przy pomocy karty płatniczej lub systemu płatności mobilnych BLIK. Podczas szkolenia tczewscy funkcjonariusze zostali wyposażeni w 6 nowych takich urządzeń.

- Terminale płatnicze w radiowozach to ułatwienie dla policjantów ale także dla osób, które zostały ukarane mandatem karnym za popełnione wykroczenie - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik prasowy KPP w Tczewie. - W trakcie prowadzonej przez policjantów kontroli drogowej każda osoba, która otrzyma mandat może uiścić jego kwotę u funkcjonariuszy ruchu drogowego. Aby od razu opłacić mandat karny wystarczy użyć swojej karty płatniczej lub innego instrumentu płatniczego BLIK. Również osoby posiadające zagraniczne karty płatnicze będą miały możliwość zapłacenia mandatu w swojej walucie. To pozwoli bardzo skrócić czas interwencji wobec obcokrajowców, którzy w naszym kraju muszą płacić mandaty gotówką. To rozwiązanie to ułatwienie dla każdej osoby, która bez tracenia cennego czasu na logowanie do bankowości elektronicznej lub wyprawy na pocztę czy do banku może natychmiast u policjantów zapłacić kwotę otrzymanego mandatu.

KPP w Tczewie

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rafał
Rafał 12.02.2018, 20:28
Płatność kartą jest dostępna nawet w usługach. W Tczewie taką opcję udostępniła firma Dobrerolety.pl. Fajna sprawa.
Krzysztof
Krzysztof 12.02.2018, 20:26
Płatność kartą w sklepach to już niemal standard. Fajnie, że na płatność kartą otwierają się urzędy i Policja. Oby nie trzeba było z tego korzystać :-)
Adrian
Adrian 12.02.2018, 20:03
I super płatność kartą to wygoda!

Pozostałe