Czwartek, 17.01.2019

Uwaga - wysoki poziom zanieczyszczeń w powietrzu. "Radzimy nie wietrzyć pomieszczeń"

  • 9.02.2018, 13:25
  • red.
Uwaga - wysoki poziom zanieczyszczeń w powietrzu. "Radzimy nie wietrzyć pomieszczeń" gniew.pl
Podziel się:
Oceń:
Dzisiejsze parametry jakości powietrza w Gniewie wskazują na jego złą jakość. W związku z powyższym warto dzisiaj zostać w domu jeśli tylko mamy taką możliwość. Nie należy również wietrzyć mieszkania (nie ma to sensu gdyż i tak wpuszczane powietrze jest zanieczyszczone) - taka informacja pojawiła się dziś na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie.

Detektory zostały rozmieszczone w trzech częściach miasta: na rynku Starego Miasta oraz na dwóch budynkach szkolnych, SP nr 1 przy ul. Gdańskiej i SP nr 2 przy ul. 27 Stycznia. Wszystko po to, aby każdy mógł na bieżąco monitorować ilość pyłu zawieszonego w powietrzu i czuć się bezpiecznie podczas zimowych spacerów.

Detektory te pokazują stężenie pyłów zawieszonych w powietrzu dwóch frakcji 2,5 i 10 mikrogramów na 1 m sześc. powietrza. Pyły zawieszone to powszechnie stosowany wskaźnik smogu – zanieczyszczeń powstających w paleniskach domowych opalanych paliwami stałymi. Ich szkodliwe dla zdrowia działanie polega na tym, że płuca człowieka nie są w stanie zatrzymać tych drobnych części przed wnikaniem do krwioobiegu. Ponieważ pył składa się często z substancji szkodliwych dla zdrowia, wdychanie powietrza zanieczyszczonego może prowadzić do wielu groźnych chorób.

Wyniki obserwacji zanieczyszczenia powietrza można odczytywać bezpośrednio na wyświetlaczach umieszczonych na detektorach, na elektronicznych tablicach umieszczonych w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew oraz w witrynie Pracowni Orange na Placu Grunwaldzkim oraz na stronach internetowych sozp.pl/gniew i www.gniew.pl. Niedługo będzie można również pobrać aplikację mobilną SOZP (System Obserwacji Zanieczyszczenia Powietrza) w sklepie Google Play dla telefonów z systemem Android. Wyniki umieszczone na stronach pokazują aktualne stężenia pyłów oraz  temperaturę, wilgotność powietrza i ciśnienie atmosferyczne.

red.

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
egegt
egegt 10.02.2018, 11:03
Totalna bzdura i wariactwo z tym smogiem . Tam gdzie czujnik moze być duze zanieczyszczenie a 1 km dalej moze byc czyste powietrze

Pozostałe