Czwartek, 17.01.2019

Byli członkowie PO zakładają koło Nowoczesnej! Ale... „Do wyborów chcemy iść razem z PO”

  • 9.02.2018, 13:03 (aktualizacja 09.02.2018 13:17)
  • Karol Uliczny
Byli członkowie PO zakładają koło Nowoczesnej! Ale... „Do wyborów chcemy iść razem z PO” (KU)
Podziel się:
Oceń:
3 lutego br. partia Nowoczesna utworzyła drugie koło w powiecie. Nowa struktura ma obejmować gminę Tczew oraz Subkowy. Na jej czele stanął Adam Kucharek. Wśród członków są byli przedstawiciele lokalnej Platformy Obywatelskiej. - Z perspektywy czasu możemy powiedzieć, że odejście z PO było dobrym ruchem – mówił podczas piątkowej konferencji nowy przewodniczący.

Koło liczy 20 osób w różnym wieku. Przewodniczącym został radny powiatowy Adam Kucharek, a zastępcą Rafał Barcikowski, który cztery lata temu bez powodzenia ubiegał się o mandat w powiecie. Gros członków, to byli przedstawiciele lokalnych struktury Platformy Obywatelskiej. W połowie czerwca ub. oddali legitymacje partyjne, m.in. z powodu braku zainteresowania sprawami lokalnymi przez władze regionalne.

Współpraca mimo waśni?

- Powód, dla którego odeszliśmy jest znany. Dziś, po scenkach z prokuraturą i policją oraz zawieszeniu dwóch członków PO (radnych miejskich Rajmunda Dominikowskiego oraz Bartosza Paprota – dop. red.), możemy powiedzieć, że dobrze zrobiliśmy – mówi Adam Kucharek. - Niemniej o pewnych sprawach należy zapomnieć i współpracować jak siostrzane ugrupowania. Nie możemy patrzeć na to co było, ale na to co będzie. 

Co to oznacza? Mimo zawirowań, Platforma nadal ma być najbliższym, politycznym partnerem .N. Przewodniczący jest przekonany, że partie razem utworzą listy podczas jesiennych wyborów do rad w Tczewie oraz w powiecie, a także wystawią wspólnych kandydatów w jednomandatowych wyborach do rad w mniejszych gminach. Dodatkowo Nowoczesna chce wystawić kandydatów na włodarzy we wszystkich gminach. (...)

Karol Uliczny

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
leon
leon 9.02.2018, 19:08
koejna przystawa dla pObłoka . Schrupie was jak tanie ciasteczka. na deser.
Ona
Ona 9.02.2018, 16:48
Do dziela! Czekam na efekty i do zobaczenia!
ja15
ja15 9.02.2018, 13:50
Mi to się kojarzy z pewną zabawą.
https://www.youtube.com/watch?…

Pozostałe