Czwartek, 17.01.2019

Gniew doczeka pierwszego ronda? „To skrzyżowanie jest jak w Indiach”

  • 9.02.2018, 07:25
  • (MW)
Gniew doczeka pierwszego ronda? „To skrzyżowanie jest jak w Indiach” (MW)
Podziel się:
Oceń:
W ciągu kolejnych dwóch lat zostaną przebudowane dwie gniewskie ulice: 27-Stycznia i Gdańska. Skrzyżowanie tych ulic jest niebezpieczne. Nie podważają tego ani mieszkańcy ani samorządowcy. Czy wprowadzenie tam ronda jest dobrym pomysłem? O tym debatowali podczas sesji gniewscy radni wraz zarządem powiatu.

Na styczniową sesję Rady Miejskiej w Gniewie przyjechał Adam Klimczak, członek Zarządu Powiatu, który przekazał informację na temat planowanych remontów dróg powiatowych na terenie gm. Gniew. Większość czasu poświęcono ulicom 27-Stycznia i Gdańskiej oraz ich skrzyżowania z ulicami Kościuszki, Piłsudskiego i Podwale. Mieszkańcy od lat proszą o remont nawierzchni i „ucywilizowanie” skrzyżowania. Ostatnim pomysłem jest wybudowanie ronda.


„Nie stać nas na rondo”

Adam Klimczak poinformował, że starostwo nie ma zabezpieczonych środków w br. na remont ul. 27-Stycznia. Nie wie, jakie będą koszty, jednak remont jest planowany. Radny Grzegorz Wasielewski, w swoim stylu zauważył, że skończyło się średniowiecze oraz czas, gdy jeździły tędy bryczki, natomiast przyszedł czas, aby przebudować skrzyżowanie.

- Jest niebezpieczne, przypomina skrzyżowanie w Indiach, gdzie nie obowiązują żadne zasady - mówił radny. -  Ruch turystyczny zwiększy się w maju. Turyści pojadą na chybił trafił, a mieszkańcy na czuja.

- Nie ma co ukrywać, powiatu nie stać, aby to rondo wybudować – odpowiadał Adam Klimczak. - Kilka lat temu szacowana kwota wynosiła ok. 1,5 mln zł. To jest ponad możliwości finansowe powiatu.

Damian Szmyt, gniewski radny ma własny pomysł na poprawę sytuacji w tej części miasta. 

- Uważam, że można to zrobić o wiele tańszym kosztem. W niektórych miastach są ronda, które są wykostkowane i wprowadzony jest tam ruch kołowy. (...)

(MW)

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zmartwiony
zmartwiony 9.02.2018, 19:19
Przecież są znaki drogowe jasne i czytelne , więc nie wiem o co ten krzyk , a tak ogólnie patrząc chodnik przy ulicy Gdańskiej o ile się orientuje to nie ma ścieżki rowerowej to dlaczego niektórzy radni jeżdżą? No chyba że są lepszymi mieszkańcami których przepisy ruchu drogowego nie dotyczą
smr
smr 9.02.2018, 10:05
Pan radny Szmyt chyba nie wie, jakie jest podstawowe zadanie ronda tzn. uspokojenie ruchu poprzez ograniczenie prędkości pojazdów zbliżających się do skrzyżowania. Wprowadzając dla wszystkich ruch po wykostkowanym rondzie tak naprawdę traci sens takie skrzyżowanie i może na nim dochodzić do niebezpiecznych sytuacji. Niektóre ronda są wykostkowane ale z uwagi na duże natężenie ruchu pojazdów ciężkich i taką a nie inną geometrię skrzyżowania. Radzę najpierw zagłębić się w temat, a dopiero potem się wypowiadać.
Joker
Joker 9.02.2018, 09:22
To się zgadza GTC jeżdżą coraz gorzej brak zdecydowania ale ostatnio usłyszałem w pracy od pani x ( która chodzi na kurs prawa jazdy ) że instruktor każe jej na każdym skrzyżowaniu zatrzymać się i zaciągnąć hamulec ręczny i jak można to ruszamy .
Ktoś Gniew
Ktoś Gniew 9.02.2018, 08:43
Chyba tego radnego nie obowiązują żadne zasady albo niech idzie jeszcze się młody kierowca doszkolić .
Xcerber
Xcerber 9.02.2018, 08:05
Nie potrafi sie wykorzystac zasady prawej wolnej to sie nie wie jak jezdzi. Masakra, kierowcy... wystarczy ze po Gdansku na rejestracji GTC potrafia sie zatrzymac przed pustyn rondem zamiast plynnie wjechac...

Pozostałe