Czwartek, 17.01.2019

4 pytania, na które musisz sobie odpowiedzieć, zanim weźmiesz pożyczkę.

  • 9.02.2018, 15:07
  • redakcja
4 pytania, na które musisz sobie odpowiedzieć, zanim weźmiesz pożyczkę.
Podziel się:
Oceń:
Pożyczka pozabankowa jest w naszych czasach szybkim rozwiązaniem problemów i błyskawicznym spełnieniem naszych zachcianek. Jej dostępność jest tak duża, że niemalże każdy może uzyskać szybki zastrzyk gotówki, bez obowiązku dokumentowania dochodu czy argumentowania na co potrzebne są pieniądze. To zarazem ryzykowne rozwiązanie, jeśli sięgniemy po nie bez planu. Może to może przysporzyć niemało komplikacji i nieprzespanych nocy. Dlatego eksperci Matchbanker przygotowali pytania, na które powinieneś odpowiedzieć zanim weźmiesz pożyczkę.
  1. Czy pożyczka jest Ci naprawdę potrzebna ?

Jak pojawiają się problemy finansowe, naturalnym odruchem jest szukanie szybkiego rozwiązania. Jednak szybkie nie znaczy dobre. Dlatego zanim sięgniesz po szybką pożyczkę online, zastanów się, czy jest Ci ona naprawdę potrzebna. Nie kieruj się impulsem, ochłoń zanim podejmiesz decyzję. Zrób kawę lub herbatę i usiądź sama bądź z bliską osobą i poszukajcie rozwiązania. Nie krytykujcie początkowych pomysłów, ale wypiszcie jak najwięcej rozwiązań. Cokolwiek przyjdzie Wam na początku do głowy. Może wystarczy obniżyć koszty kilku wydatków, a problemy rozwiążą się same? Sprawdź czy możesz obniżyć koszty jedzenia, opłat, transportu, dodatkowych atrakcji. Sprawdź stan swojego konta i zobacz, na co niepotrzebnie zostały wydane pieniądze. Przemyśl dobrze, co dały Ci te przedmioty i czy na pewno nie mógłbyś się bez nich obejść. Może wystarczyły tańszy zamiennik albo po prostu uniknięcie zakupu. Świetnym sposobem jest zrobienie tabelki minimalizowania kosztów życia. Jeśli już zebrałeś pomysły, jak obniżyć różne koszty, teraz czas na obliczenia, co opłaca się wprowadzać w życie. Sprawdź, jak to zrobić na stronie Matchbanker, na dole strony znajdziesz artykuł, jak zrobić plan minimalizowania kosztów życia.

Kolejnymi rozwiązaniami mogą być dodatkowa praca bądź pożyczka u rodziny. Znajdź najlepsze rozwiązanie dla siebie.

  1. Czy pieniądze nie są Ci po prostu potrzebne do nabycia zachcianek?

Jeśli rozważasz, aby wziąć pożyczkę na nowy telefon, torebkę, sukienkę - po prostu zachciankę. Zastanów się dobrze, czy ta rzecz, jest Ci naprawdę potrzebna i co Ci da jej posiadanie. Czy to nie jest chwilowa moda czy “widzi mi się” ? Pamiętaj, że branie pożyczki na takie zachcianki, może naruszyć Twój budżet, a być może przestaniesz już jej pragnąć, zanim spłacisz zobowiązanie. Rzeczy dają szczęście tylko na chwilę.

  1. Ile pieniędzy naprawdę potrzebujesz?

To kolejny punkt, który wymaga przemyślenia. Jeśli decyzja o zaciągnięciu pożyczki została podjęta, wylicz dokładnie, ile naprawdę potrzebujesz pieniędzy. Pamiętaj, że im większa kwota i im dłuższy czas spłaty, tym większe odsetki.

  1. Jak spłacisz zobowiązanie?

Jeśli zdecydujesz się jednak na pożyczkę, musisz koniecznie przemyśleć, jak ją spłacisz. Pożyczka jest dobrym rozwiązaniem, jeśli masz plan jej spłaty. Najlepiej jeśli w tym celu zrobisz domowy budżet i przekonasz się, czy będziesz w stanie spłacić zobowiązanie. Wykonaj w tym celu te 3 kroki:

  1. Zsumuj wszystkie Twoje przychody,

  2. Zsumuj wszystkie Twoje wydatki (stałe i jednorazowe),

  3. Odejmij sumę wydatków od sumy przychodów.

Ściągnij wyciąg z konta bankowego z co najmniej miesiąca, a najlepiej z trzech i oblicz swój budżet na podstawie dokładnych kosztów. Obliczenie kosztów na podstawie 3 ostatnich miesięcy, pomoże Ci w uzyskaniu lepszego rozeznania swoich finansów. Wtedy będziesz widział, jak różnią się wydatki z miesiąca na miesiąc. Być może już zacząłeś nieświadomie oszczędzać na jakichś wydatkach? Sprawdź to!
Jeśli kwota, która została Ci po obliczeniu 3 punktu (po obliczeniu 3 miesięcy), jest wystarczająca na spłatę i przemyślałeś, czy nie spodziewasz się dodatkowych wydatków, możesz wziąć pożyczkę.

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe