Czwartek, 17.01.2019

21-latek z Tczewa przewieziony w ciężkim stanie do szpitala w Gdańsku. Wziął dopalacze

  • 7.02.2018, 08:12 (aktualizacja 08.02.2018 17:19)
  • Karol Uliczny
21-latek z Tczewa przewieziony w ciężkim stanie do szpitala w Gdańsku. Wziął dopalacze
Podziel się:
Kolejna młoda osoba otarła się o śmierć po zażyciu dopalaczy. W niedzielę zespół ratownictwa medycznego przetransportował do Gdańska 21-latka z Tczewa, którego stan określano jako ciężki. O ile w Gdańsku liczba zatruć spowodowanych dopalaczami spada, w Tczewie podobnych przypadków odnotowuje się coraz więcej.

Zgłoszenie do dyspozytora nr 112 wpłynęło w niedzielę (4.02.) ok. godz. 8.30. Na miejscu zespół ratownictwa medycznego zastał nieprzytomnego, młodego mężczyznę, który wcześniej miał kontakt ze środkami psychoaktywnymi. 21-latka przetransportowano do Szpitala im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku.

Sprawą zajmie się policja
- Mężczyzna trafił do nas nieprzytomny. Po wykonaniu podstawowych badań oraz rozpoznaniu zatrudnia dopalaczami został przekazany na dalsze leczenie do Pomorskiego Centrum Toksykologii w Gdańsku - mówi Karolina Brożek, rzecznik prasowy Copernicus Podmiot Leczniczy Sp. z o.o.

Kierownictwo szpitala przy ul. Kartuskiej nie chce wypowiadać się na temat obecnego stanu zdrowia pacjenta. Wiadomo jedynie, że przeżył kontakt z groźnym specyfikiem nieznanego pochodzenia. Dalsze czynności w zakresie ustalenia źródła pochodzenia środka psychoaktywnego oraz ukarania jego posiadacza, będzie prowadzić policja. Z informacji przekazywanej przez lekarzy wynika, że w ostatnim czasie liczba podobnych przypadków z terenu powiatu tczewskiego rośnie, choć dla całego województwa odnotowuje się tendencję spadkową. (...)

Karol Uliczny

Pozostałe