Czwartek, 17.01.2019

Handel ludźmi oraz prostytucja… Agencje i groźni przestępcy działali również w Tczewie!

  • 7.02.2018, 07:56
  • red.
Handel ludźmi oraz prostytucja…  Agencje i groźni przestępcy działali również w Tczewie!
Podziel się:
Oceń:
Werbowali młode kobiety do pracy w domowych agencjach towarzyskich często wykorzystując ich trudną sytuację życiową. Przestępstwa zarzucane 10 oskarżonym to głównie organizowanie prostytucji i czerpanie korzyści z cudzego nierządu. Swoje agencje towarzyskie prowadzili m.in. w Tczewie.

Prokurator Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku skierował do Sądu Okręgowego w Gdańsku akt oskarżenia przeciwko 10 osobom w wieku od 27 do 58 lat. Oskarżono ich o popełnienie łącznie 26 przestępstw. Przestępstwa zarzucane oskarżonym to głównie organizowanie prostytucji i czerpanie korzyści z cudzego nierządu oraz handel kobietami w celu wykorzystania ich w prostytucji, a także posiadanie znacznej ilości amfetaminy. 

Kobiety zmuszane do prostytucji 
W toku śledztwa ustalono, że oskarżeni w latach 2014 - 2015 prowadzili niezarejestrowane agencje towarzyskie, tzw. „domówki”. Zlokalizowane one były w wielu zmieniających się lokalizacjach m.in. w Tczewie, na terenie Starogardu Gd., Gdańska, Kościerzyny czy Chojnic.
- W lokalach umieszczali kobiety, którym odpłatnie ułatwiali uprawianie prostytucji. Część kobiet zmuszana była do tego procederu. Z nierządu czerpali korzyści majątkowe, czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu. Oskarżeni przyjęli od pokrzywdzonych kobiet nie mniej niż 425 tys. zł – informuje zespół prasowy Prokuratury Krajowej w Warszawie. (...)


 

red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe