Niedziela, 17.02.2019
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

Ruszyło prokuratorskie śledztwo w sprawie badań technicznych autobusów Meteora

  • 31.01.2018, 07:58
  • Karol Uliczny
Ruszyło prokuratorskie śledztwo w sprawie badań technicznych autobusów Meteora witd.gdansk.pl
Podziel się:
Oceń:
Tczewska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie możliwości poświadczenia nieprawdy przez pracownika stacji diagnostycznej, który badał stan techniczny autobusów Meteora. Zawiadomienie w tej sprawie złożył Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gdańsku.

Śledczy sprawdzą czy wystawienie dokumentów potwierdzających sprawność autobusów odbyło się z naruszeniem prawa. 27 listopada ub. r.  inspektorzy z WITD w Gdańsku zostali skierowani do Tczewa w celu sprawdzenia niepokojących sygnałów od pasażerów komunikacji miejskiej. Mieszkańcy zgłaszali liczne usterki techniczne w autobusach. W efekcie kontroli zatrzymano trzy dowody rejestracyjne. Tego samego dnia przewoźnik poddał autobusy badaniu technicznemu. Wyniki były pozytywne, a stwierdzone usterki – jak zapisano w zaświadczeniach - zostały usunięte.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

- Inspektorom tak szybkie usuniecie usterek wydawało się mocno podejrzane i postanowili to sprawdzić – mówi Janusz Staniszewski, p.o. Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego. - 29 listopada na dworcu w Tczewie skontrolowano trzy autobusy, które poddane zostały kontroli w dniu 27 listopada. Na miejscu inspektorzy podjęli decyzję, aby autobusy skierować na stację kontroli pojazdów. (...)

Karol Uliczny

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dozorca
Dozorca 31.01.2018, 10:15
Jakoś nikt nie mysli o samych kierowcach,o ich ścisłym miejscu pracy tj.fotel kierowcy i kolumna kierownicy.To są dopiero jaja.Fotele spawane,skrecane śrubami ,podstawiane kolki... ,itp.
kicker
kicker 31.01.2018, 08:28Dziwi fakt że jeden powtarzam jeden radny Urban potrafi walczyć o sprawy istotne dla miasta a ta cała reszta siedzi w kieszeni prezia!
TŁ
31.01.2018, 18:36
Tyle tylko, źe nigdy nie walczy o coś, a zawsze przeciwko czemuś lub komuś.

Pozostałe