Czwartek, 17.01.2019

Hostel, bar bistro oraz punkt informacji turystycznej w jednej z kamienic na rynku?

  • 23.01.2018, 07:57
  • (MW)
Hostel, bar bistro oraz punkt informacji turystycznej w jednej z kamienic na rynku? (MW)
Podziel się:
Oceń:
Jeszcze nie została dokończona pierwsza część rewitalizacji, a w związku z nią utrudnienia, a już mieszkańcy Gniewu mają kolejną zagwozdkę. Chodzi o nową spółkę, która miałaby powstać w gminie. Mieszkańcy pytają, po co? I czym miałaby się zajmować?

Kilka dni temu w sieci pojawiła się informacja o tajemniczej spółce, która miałaby zostać zawiązana w gminie Gniew. News rozpalił ciekawość internautów, zwłaszcza tych, którzy znają sytuację finansową gminy i boją się kolejnych wydatków z budżetu. Sprawa jest tym ciekawsza, że inna gminna spółka Inwest-Kom pierwotnie odmówiła współdziałania w tym zakresie z…samorządem. Tomasz Sikora, wiceburmistrz Gniewu uspokaja i tłumaczy, że projekt nie jest nowy oraz dziwi go brak wiedzy w tym temacie. 


Republika Gniewska

O spółce miała być mowa na komisjach rady gminy, dlatego wiceburmistrz nie rozumie skąd zamieszanie. W projekcie rewitalizacji jest zapis o powołaniu tzw. Republiki Gniewskiej, która swoją siedzibę będzie mieć się w budynku przy pl. Grunwaldzkim 14. Obiekt od pewnego czasu jest pusty. Sklep, który znajdował się na dole został przeniesiony na ul. Piłsudskiego, a mieszkańcy zostali przesiedleni do innych lokali. Zastępca burmistrz wyjaśnia, że w kamienicy zostanie otwarty hostel i punkt gastronomiczny – bistro oraz punkt informacji turystycznej. Ma to przyciągnąć turystów z mniej zasobnym portfelem, których nie stać na nocleg na zamku, a chcieliby przyjechać do Gniewu i zostać w nim na dłużej. Dodatkowo punkt informacji turystycznej będzie sprawował „opiekę” nad rynkiem Starego Miasta, jego imprezami i wszelką działalnością wokół niego.

- Spółka zostaje powołana, bo jako gmina nie możemy prowadzić działalności gospodarczej ani pozyskiwać darczyńców – mówi Tomasz Sikora. – Chcieliśmy, aby przejął to Inwest-Kom, ale ten nie zgodził się wziąć zadania na siebie. Wolałby powołać do tego nową spółkę „córkę”, by łatwiej dało się zarządzać nowym podmiotem. (...)

(MW)

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkanka
Mieszkanka 24.01.2018, 19:59
Gniewskie drogi to porażka,brak pieniędzy na wszystko, a tutaj jakaś nowa nie wiadomo jaka spółka? Dziwne.. Mam nadzieje ze sprawa się wyjaśni.
Omo
Omo 23.01.2018, 23:50
to jakies nieporozumienie...kto tam inwestuje..raz tam byłem w sobote o 13stej z ziomkami na rynku...chcielismy do pizzeri jakiejs a tu zonk...wszystko zamkniete...same menele plus Adam Szczypjor z tapczanem na grzbiecie na opał...
wyborca
wyborca 23.01.2018, 21:59
"Mieszkańcy pytają"....od kiedy jeden niedoinformowany radny w tej sprawie jest nazywany.....mieszkańcy.Dbałość tego radnego o finanse gminne jest nad podziw wielka.....szkoda tylko jak organizował z góry przegrane referendum w sprawie odwołania burmistrz to jakoś o finansach nie rozpisywał się ani też nie angażował kolegi-redaktora TCZEWSKIEJ do opisania.Hipokryzja tego ok.130 głosowego radnego jednego obwodu głosowania jest o tyle ciekawa że uważa się za radnego całej gminy.Myślę że zostanie zweryfikowany już w następnych wyborach.......Sprawy Wojtka S nie zapomnimy.....
obywatel X
obywatel X 24.01.2018, 07:28
Kolejny wielbiciel magistratu i IK ,wyborca....chyba stanowiska się nie dostało,proponuję startować na radnego,wtedy Ciebie zweryfikujemy....
mieszkaniec
mieszkaniec 23.01.2018, 22:33
zapomniałeś się podpisać: Niedoszły Prezes Spółki Republika Gniewska....
mieszkaniec
mieszkaniec 23.01.2018, 22:28
Zapomniałeś się podpisać: Niedoszły Prezes Spółki :)))
pamiętliwy
pamiętliwy 24.01.2018, 20:34
Twoja choroba to prawdopodobnie Schizofrenia paranoidalna to postać schizofrenii, z którą przeciętny człowiek utożsamia sobie obraz osoby cierpiącej na zaburzenia schizofreniczne. W przebiegu schizofrenii paranoidalnej dominują omamy i urojenia.Bez pomocy lekarza nie poradzisz sobie.Sam powinieneś się podpisać a później żądać aby ktoś inny to zrobił.Będąc radnym masz wpływ na to co dzieję się w realu.Wymyślasz dla potrzeb swojego lansowania rzeczy przyszłe być może prawdopodobne (np:pijaństwo P.Burmistrz,przekroczenia uprawnień śp.Wojtka Szulca,referendum i wiele innych)których nigdy nie udowodniłeś......doprowadziłeś do tragędii.....tym swoim lansem.Być może prokuratura ciebie oczyściła.....ale moralny smród został....ty zamiast wyciągnąć z tego wnioski brniesz dalej w szaleńczym medialnym oskarżaniu i napadaniu na różnych ludzi i środowiska.Największy twój strach to anonimowość wielu osób które po prostu nie lubią twoich metod działania.Osoby te i inne się ujawnią się.....podczas wyborów i będzie to dla ciebie największa zmora.I nie odgrażaj się.....taki mocny nie jesteś.Więcej pokory.....
Lubie Gniew
Lubie Gniew 29.01.2018, 16:49
To chybs świństwo tak pisać...
obserwator
obserwator 29.01.2018, 19:06
Też uważam że to świństwo tak pisać.Redaktor Gazety Tczewskiej przed napisaniem "rzetelnej"informacji przeprowadzić wywiad z każdą ze stron a nie tylko wysłuchać jednej......i przede wszystkim nie powinien być stroną.
ciekawy
ciekawy 1.02.2018, 12:39
No właśnie KTO TO MIESZKAŃCY.Z nazwiska i imienia chcielibyśmy ich poznać.
Gniew
Gniew 23.01.2018, 18:13
Debile
I jeszcze raz debile
Nie potrafię wydać cudzych pieniędzy i wykonać porządnie rewitalizacji a chcą zarabiać
Debile
igor
igor 23.01.2018, 15:18
wybory sie zblizaja
mieszkankagniewa
mieszkankagniewa 23.01.2018, 12:30
Hmm, troche to podejrzane..
czytelnik
czytelnik 23.01.2018, 08:25
Mogę zostać prezesem tej firmy ?czy miejsca zarządu już są zarezerwowane dla swoich?

Pozostałe