czwartek, 28 marca 2024 19:55

(ZDJĘCIA,FILM) Sambor Tczew pokonuje MTS Kwidzyn po rzutach karnych

TCZEW W Sobotę 20 stycznia piłkarski ręczne Sambor Tczew pokonują po wyrównanym meczu rywalki z Kwidzyna 26:25 w rzutach karnych. W regulaminowych 60 minutach gry wynik był remisowy 22:22.
Sambor Tczew pokonuje MTS Kwidzyn po rzutach karnych

Autor: (tt)

Początkowy przebieg meczu był bardzo wyrównany. Żadna z drużyn nie uzyskała przewagi, a uważna gra w obronie spowodowała, iż kibice nie oglądali zbyt wielu bramek. Po około 15 minutach drużyna z Kwidzyna zaczęła oprócz skutecznej gry w obronie przeprowadzać szybkie i skuteczne kontry co spowodowało, iż uzyskały 3-4 bramkową przewagę. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy Sambor zbliżył się z jednopunktową stratą bramkową i po 30 minutach wynik 10:11 dla MTS Kwidzyn.

Druga połowa zaczęła się od dominacji MTS i zaledwie po kilku minutach nastąpił timeout. Niespodziewane posunięcie poskutkowało i Sambor do końca spotkania prowadził skuteczniejszą grę. Na niecałą minutę przed końcem spotkania przy remisie piłkarki Sambora nie wykorzystały gry w ataku i rywalki na kilkanaście sekund przed końcowym gwizdkiem były w posiadaniu piłki. Ostatni rzut Joanny Gędłek obroniła Aneta Skonieczna i mecz rozstrzygnąć miały rzuty karne.

W ciągu regulaminowych 60 minut karne dużo lepiej były wykonywane przez drużynę z Kwidzyna i wydawało się, że odniosą łatwe zwycięstwo. Pierwszy karny dla piłkarek z MTS wykonywała najskuteczniejsza Michalina Wasik, dla Sambora  Patrycja Orłowska. W trzeciej serii pierwsze "pudło" Sambora  Joanny Szczuki i MTS prowadził 3:2. W czwartej serii piłkarki z Kwidzyna nie wykorzystały szansy i znów był remis. W ostatniej serii Malwina Hartman lobem chciała zaskoczyć bramkarkę Sambora, jednak Aneta Skonieczna wybiła ją tuż przed linią bramkową. Zwycięstwo przypieczętowała Agnieszka Siekańska i mecz remisowy zakończył się z dodatkowym punktem dla piłkarek Sambora.

Sambor Tczew : MTS Kwidzyn 22:22 (10:11) <4:3>

Skład: Aneta Skonieczna (Julia Zwolak)  – Patrycja Orzłowska (6), Patrycja Ciura (4), Magdalena Poniewierska (3), Aleksandra Puckowska (3), Sylwia Neitsch (2), Agnieszka Siekańska (2), Oktawia Majorowska (1), Joanna Szczuka (1)