Czwartek, 17.01.2019

„Góra Grosza” w SP 1 zakończona sukcesem. Zebrali prawie 22 kg monet!

  • 11.01.2018, 08:10
  • gniew.pl
„Góra Grosza” w SP 1 zakończona sukcesem. Zebrali prawie 22 kg monet! Fot. gniew.pl
Podziel się:
Oceń:
W Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie dobiegła końca XVIII akcja Góra Grosza. Najpierw monety zbierano do puszek, a później liczono je - grosz do grosza. Tym razem uzbierało się aż 597,82 zł.

Cała kwota (ważąca prawie 22 kg) została zapakowana w szkolnej świetlicy, a potem zaniesiona przez dzielnych mężczyzn z klasy VIa na pocztę.

Społeczność szkolna dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do powiększenia powyższej sumy, a w szczególności Jakubowi i Agnieszce Strelau, którzy przynieśli i przekazali na Górę Grosza ogromny słoik z uzbieranymi przez siebie monetami (prawie 10 kg), w którym było ponad 230 zł. Podziękowania kierowane są również do tych, którzy zbierali pieniążki, w pocie czoła liczyli je, a także pakowali. Gdyby nie pomoc tylu dobrych ludzi, akcja na pewno nie przebiegłaby tak sprawnie.

Celem akcji jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.
 

gniew.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe