Wtorek, 22.01.2019

Aktywni tczewscy seniorzy mają swój klub. I trzeba przyznać, całkiem ładny

  • 9.01.2018, 10:04 (aktualizacja 09.01.2018 10:15)
  • red.
Aktywni tczewscy seniorzy mają swój klub. I trzeba przyznać, całkiem ładny
Podziel się:
Oceń:
8 stycznia 2018 r. przy ul. Niepodległości 10 w Tczewie odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie Klubu Senior +. Oferta klubu skierowana jest dla nieaktywnych zawodowo mieszkańców Tczewa w wieku 60+.

Klub będzie czynny trzy razy w tygodniu przez 5 godzin dziennie.

- Celem Klubu „Senior+” jest aktywizacja środowiska seniorów do wspólnego i zorganizowanego spędzania czasu wolnego - mówi Julita Jakubowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie. - W tym celu działania ukierunkowane będą na rozpoznawanie potrzeb i rozwijanie zainteresowań środowiska seniorów, organizowanie zajęć w ramach terapii zajęciowej, w tym między innymi zajęć rękodzielniczych, muzykoterapii, ćwiczeń pamięci oraz aktywności fizycznej dostosowanej do możliwości uczestników. Zajęcia prowadzone w ramach Klubu nastawione będą na zaspokajanie potrzeb towarzyskich poprzez organizowanie różnego rodzaju uroczystości, spotkań i pogadanek oraz na umożliwienie seniorom udziału w imprezach kulturalnych oraz wycieczkach.

W ramach programu seniorzy zostaną zaktywizowani do rozwijania działań w oparciu o ruch samopomocy oraz w oparciu o wolontariat, który świadczony będzie m.in. na rzecz lokalnego środowiska. Rozwijany będzie wolontariat, w tym wolontariat międzypokoleniowy oraz sieć kontaktów, która pozwoli na wspieranie osób niewychodzących z domu. Ruch samopomocy będzie narzędziem istotnym dla budowania sieci wsparcia w obszarze środowiska senioralnego. Celem Klubu będzie utrzymanie w aktywności jak największej liczby mieszkańców Tczewa z uwzględnieniem dostępnej liczby 30 miejsc.

Zadanie zostało sfinansowane ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020 oraz środków Gminy Miejskiej Tczew.

red.

Zdjęcia (1)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 13.01.2018, 11:24
Pani dyrektor MOPS Jakubowska zadbała o Klub dla seniorów i bardzo dobrze.
Dyrektor nie ma jednak podzielnej uwagi bo czterech bezdomnych brudnych i zawszawionych tuła się bo nawet z kościoła ich usunięto.
Pani Jakubowska Seniorzy to bardzo mili ludzie i zabawy oraz rozrywka jest super ,ale musi sie pani zainteresować innymi problemami !
mario
mario 9.01.2018, 21:02
faktycznie całkiem ładny zdjęcia oddają wszystko:D

Pozostałe