Czwartek, 21.02.2019
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

Obwodnica zamknięta - wiadomo już co spowodowało zapadnięcie jezdni drogi wojewódzkiej nr 229

  • 13.12.2017, 08:19 (aktualizacja 13.12.2017 08:27)
  • Karol Uliczny
Obwodnica zamknięta - wiadomo już co spowodowało zapadnięcie jezdni drogi wojewódzkiej nr 229 (KU)
Podziel się:
Oceń:
Od 11 grudnia br. Zarząd Dróg Wojewódzkich remontuje zarwany fragment pelplińskiej obwodnicy. Ekspertyzy wykazały, że winowajcą uszkodzenia jezdni jest woda. Droga jest nieprzejezdna.

W czerwcu 2017 r., podczas kontroli drogi wojewódzkiej 229, stwierdzono zapadnięcie nawierzchni jezdni (na prawym pasie, zgodnie z kilometrażem drogi). Ze względów bezpieczeństwa pas został wyłączony z ruchu – wprowadzono ruch wahadłowy tylko lewą stroną. Przez kolejne miesiące rosło zniecierpliwienie kierowców.

- ZDW w Gdańsku przystąpił do zlecenia badań laboratoryjnych stanu nawierzchni oraz konstrukcji drogowej - mówi Izabela Mazur, naczelnik Wydziału Utrzymania Dróg i Mostów, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku. - Pod warstwami bitumicznymi stwierdzono pustkę w konstrukcji drogowej, która pod wpływem ruchu samochodowego doprowadziła do ugięcia się nawierzchni. Następnym krokiem było zlecenie odkrywek w konstrukcji drogi i szczegółowej ekspertyzy stanu technicznego. Wskutek tych czynności ustalono, że najbardziej prawdopodobnym powodem uszkodzenia drogi była woda, przenikająca przez nasyp drogowy. Integralną częścią ekspertyzy była dokumentacja projektowa, podająca rozwiązanie umożliwiające naprawę uszkodzenia konstrukcji drogi.

W międzyczasie przeprowadzono kontrolę stanu drogi przez Pomorski Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Aktualnie, na mocy decyzji Pomorskiego WINB nakazującej wykonanie robót budowlanych, przystąpiono do prac mających na celu przywrócenie stanu technicznego DW 229 - rozbiórki uszkodzonej konstrukcji, wykonania nowej, regulacji rowów oraz naprawy odcinka ścieżki rowerowej.
- Prace zasadnicze, powodujące zamknięcie drogi na odcinku obwodnicy Pelplina od skrzyżowania z DW 230 i  ul. Sambora do ronda z ul. Mickiewicza, będą trwały od 11 do 17 grudnia - mówi naczelnik Izabela Mazur. Całość zaplanowanych robót budowlanych ma zostać zakończona do 22 grudnia.

Mega Tczew Praca
Mega Tczew Praca
Mega Tczew Praca
Karol Uliczny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe