Czwartek, 17.01.2019

Idealny prezent dla nowoczesnego seniora

  • 17.11.2017, 12:53
  • artykuł sponsorowany
Idealny prezent dla nowoczesnego seniora
Podziel się:
Kiedy myślimy o typowych rozrywkach osób starszych, do głowy przychodzą nam pewnie krzyżówki, robótki ręczne lub oglądanie telewizyjnych seriali. Ten wizerunek coraz częściej mija się jednak z prawdą. Nasi rodzice i dziadkowie chcą nadal aktywnie korzystać z życia i są coraz bardziej otwarci na nowości. Nikogo nie dziwi już widok seniorów korzystających z komputerów czy surfujących po sieci. Tak jak ich dzieci i wnuki chcą ułatwiać sobie życie, korzystając z możliwości które dają nowoczesne technologie. Dlatego też, szukając ciekawego prezentu dla naszych bliskich warto zastanowić się nad kilkoma urządzeniami, które sprawią że codzienne życie seniora stanie się prostsze.

Po pierwsze - kontakt z rodziną

Dla osób starszych bardzo ważna jest komunikacja z rodziną. Coraz częściej mieszkamy daleko od siebie, a jedyną możliwością kontaktu z bliskimi staje się rozmowa telefoniczna. Idealne urządzenie dla dziadka lub babci powinno spełniać kilka warunków. Przede wszystkim powinno był łatwe w obsłudze. Pomogą w tym duże i czytelne przyciski oraz wyraźny i jasny wyświetlacz, aby odbieranie i wykonywanie połączeń nie sprawiało kłopotu. Warto również zwrócić uwagę na wytrzymałą baterię. Osoby starsze nie zawsze będą pamiętać, o tym by codziennie podłączyć telefon do ładowarki, zatem ważne jest aby działał on bezproblemowo przez kilka dni. Przydatne mogą się okazać także dodatkowe funkcje jak radio lub latarka.

Nie rezygnuj z hobby!

Wolny czas na emeryturze warto poświęcić na czytanie książek. Kontakt z lekturą pomaga utrzymać umysł w większej sprawności i spowolnić proces starzenia. Ciekawym rozwiązaniem będzie elektroniczny czytnik e-booków. Takie urządzenie może zmieścić w swojej pamięci całą biblioteczkę, a przy tym zawiera szereg przydatnych funkcji takich jak regulacja rozmiaru czcionki lub odstępów między wierszami czy też opcję podświetlania ekranu. Czytniki są też wyjątkowo proste w obsłudze i korzystanie z nich nie powinno sprawić seniorom najmniejszego kłopotu.

Elektroniczna pomoc domowa

Wraz z wiekiem coraz trudniej jest dbać o porządek w domu. W takim przypadku interesującym gadżetem staje się odkurzający robot. Choć nazwa brzmieć może jak pochodząca z filmów fantastyczno-naukowych jest to w istocie niezwykle proste i przydatne urządzenie. Po uruchomieniu ten nieduży odkurzacz zaczyna samodzielnie poruszać się po podłodze naszego domu, sprawnie omijając wszelkie przeszkody jak ściany i meble i skutecznie czyści podłoże z brudu. Można również zaprogramować harmonogram sprzątania, tak aby urządzenie samoczynnie uruchamiało się co kilka dni. Tego rodzaju sprzęt nie należy do najtańszych jednak może znacząco odciążyć osobę starszą od uciążliwego obowiązku.

Bezpieczeństwo poza domem

Częstym problemem osób starszych stają się kłopoty z pamięcią i rozpoznawaniem osób lub miejsc. Z drugiej strony chcą one nadal zachowywać samodzielność i na własną rękę dokonywać np. codziennych zakupów. W takim przypadku niezwykle przydatnym może okazać się zegarek z wbudowanym lokalizatorem GPS. Takie urządzenie stale monitoruje pozycję dzięki czemu możemy z łatwością poznać miejsce przebywania danej osoby. Dzięki temu unikniemy dodatkowej dawki stresu, gdy nasi bliscy przez dłuższy czas nie będą wracać z zakupów lub spaceru. Dodatkową opcją w takich urządzeniach może być na przykład pulsometr lub licznik kroków.

Doskonałe prezenty w atrakcyjnej cenie

Sprzęty i gadżety elektroniczne mogą początkowo wydawać się droższym prezentem. Jednak z reguły senior będzie korzystał z nich długo, bo funkcjonalność jest dla niego cenniejsza niż posiadanie najnowszego modelu. Ponadto robiąc zakupy z wyprzedzeniem, a do tego przez internet, można sporo zaoszczędzić. Warto też przy większych zakupach, szukać stałych zniżek m.in. klienci, którzy korzystają z usług firmy Energa mogą przez cały rok korzystać z rabatów w ich sklepie internetowym.

Elektroniczne urządzenia mogą znacząco poprawić komfort życia seniora. Nasi dziadkowie docenią na pewno ich praktyczne zastosowania. Trzeba tylko pamiętać by zakupy zrobić z głową i nie przepłacić.

artykuł sponsorowany

Pozostałe