Czwartek, 13.12.2018
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk

Dziś podpisanie umowy "rowerowej rewolucji". 3900 jednośladów 4. generacji do dyspozycji mieszkańców!

  • 14.11.2017, 07:51
  • (G.P., Urząd Miasta w Tczewie)
Dziś podpisanie umowy "rowerowej rewolucji". 3900 jednośladów 4. generacji do dyspozycji mieszkańców! (G.P., Urząd Miasta w Tczewie)
Podziel się:
Oceń:
14 listopada w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Amber Expo odbędzie się podpisanie umowy o dofinansowanie projektu "Budowa Systemu Roweru Metropolitalnego OMG-G-S".

Wydarzenie będzie towarzyszyło Kongresowi Start Metropolia, odbywającemu się w dniach 13-15 listopada 2017. Województwo pomorskie dofinansuje projekt kwotą 17.218.259 zł, co stanowi 85 proc. jego kosztów.

Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew

Projekt zakłada budowę systemu opartego o flotę rowerów publicznych wraz z niezbędnym zapleczem technicznym i teleinformatycznym. Na obszarze 14 gmin Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot znajdzie się blisko 3900 rowerów 4. generacji wyposażonych w moduły GPS i elektrozamek. Rower metropolitalny ma zwiększyć dostępność węzłów integracyjnych, umożliwiając szybszą i bardziej komfortową przesiadkę na inny środek transportu zbiorowego (np. pociąg, autobus, trolejbus czy tramwaj). Realizacja projektu ma się przyczynić do zwiększenia mobilności podróżnych i stworzenia atrakcyjnej alternatywy wobec środków komunikacji samochodowej. Zastosowanie w projekcie najnowocześniejszych systemów teleinformatycznych ma pozwolić na integrację systemu rowerowego z biletem metropolitalnym.

- Jednolity system wypożyczania rowerów będzie dużym ułatwieniem nie tylko w przemieszczaniu się po mieście, ale także po całej metropolii. Niezależnie od tego, czy rower będzie nam potrzebny w np. Gdańsku czy w Tczewie, nie będziemy musieli zastanawiać się, jak ten system funkcjonuje i jak wypożyczyć rower. Poza tym lokalizacja stojaków przy węzłach integracyjnych pozwoli łączyć podróże na rowerze z podróżami komunikacją publiczną -  mówi Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa.

Na obecną chwilę można zaobserwować ogromne zainteresowanie ze strony oferentów. Prowadzony Dialog Techniczny pozwolił zapoznać się z ofertami operatorów z całej Europy. Aktualnie odbywają się ostatnie spotkania, w trakcie których operatorzy przedstawiają różnego rodzaju rozwiązania związane z funkcjonowaniem roweru miejskiego.

Kolejnym ważnym krokiem w projekcie Systemu Roweru Metropolitalnego będzie ogłoszenie przetargu. Obecnie trwają zaawansowane prace nad dokumentacją przetargową.

(G.P., Urząd Miasta w Tczewie)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
drgr
drgr 14.11.2017, 09:10
W sumie dobry pomysł im mniej samochodów tym mniej bede stał w korku i bedzie wiecej wolnych miejsc parkingowych

Pozostałe