Czwartek, 13.12.2018
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk

Ruszyły prace modernizacyjne na Stadionie Miejskim w Pelplinie

  • 13.11.2017, 11:58
  • pelplin.pl
Ruszyły prace modernizacyjne na Stadionie Miejskim w Pelplinie pelplin.pl
Podziel się:
Oceń:
30 października rozpoczęły się prace modernizacyjne na Stadionie Miejskim w Pelplinie. Docelowo obiekt zostanie poddany całkowitej przebudowie, która została podzielona na trzy etapy.

W pierwszym, rozpoczętym niedawno etapie, zostaną wykonane: bieżnia prosta 8-torowa, bieżnia okólna 6-torowa, skocznia do skoku wzwyż, skocznia do skoku w dal, trójskoku i o tyczce, rzutnie do pchnięcia kulą, rzutu oszczepem, dyskiem i młotem skocznia do skoku o tyczce, nowe boisko do piłki nożnej wraz z obiektami pomocniczymi (m.in. wiaty dla zawodników) oraz ogrodzenie terenu.

Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew

Kolejne etapy modernizacji będą obejmować m.in. budowę boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią, boiska wielofunkcyjnego, boiska do siatkówki plażowej, siłowni zewnętrznej i placu zabaw dla dzieci.

Nowo powstały obiekt zostanie dostosowany do wymogów Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej, dzięki czemu w Pelplinie będą mogły się odbywać imprezy sportowe rangi ogólnopolskiej.

Pierwszy etap inwestycji został wyceniony na prawie 4,4 mln zł i jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Starostwa Powiatowego w Tczewie oraz Gminy Pelplin.
 

pelplin.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe