Czwartek, 13.12.2018
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk

Jest szansa na środki ministra na budowę stadionu w Tczewie! Gorzej z rozbudową basenu

  • 13.11.2017, 11:03 (aktualizacja 13.11.2017 11:08)
  • (M.M., Urząd Miasta w Tczewie)
Jest szansa na środki ministra na budowę stadionu w Tczewie! Gorzej z rozbudową basenu
Podziel się:
Oceń:
W ubiegłym tygodniu prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki gościł w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz w Polskim Związku Lekkiej Atletyki. Wizyta dotyczyła możliwości uzyskania dofinansowania na inwestycje sportowe w mieście. W spotkaniu uczestniczyli również Kazimierz Smoliński, poseł, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury oraz Eugeniusz Markowicz, prezes MKS Sambor Tczew.

- Jest duża szansa, że otrzymamy z Ministerstwa Sportu  dofinansowanie na wybudowanie stadionu lekkoatletycznego – powiedział prezydent Tczewa. - Szacunkowy koszt stadionu, który powstałby na bazie istniejącego obiektu przy ul. Bałdowskiej to 4 mln zł. Jest szansa na dofinansowanie w wysokości 50 proc. tej kwoty. Warunek to złożenie projektu, wraz z pozwoleniem na budowę, do końca kwietnia przyszłego roku.

Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew

Rozmawiano również o ewentualnej budowie pływalni. Koszty takiej inwestycji byłyby jednak znacznie większe (według szacunków to ok. 20 mln zł), a dofinansowanie procentowo dużo mniejsze - do 3 mln zł. (...)

(M.M., Urząd Miasta w Tczewie)

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Beny Hill
Beny Hill 27.11.2017, 07:56
Pobłocki i Smoliński , super tandem i koalicja załatwia basen i stadion , koń by się uśmiał :):):):):):):):):):):):):) :():()
Radek
Radek 17.11.2017, 09:26
A basen pozostał nadal w latach 80-tych...
LA
LA 13.11.2017, 14:57
Niestety całkowity brak pomysłu na ożywienie miejsca ze stadionem LA
Prowincjonalne spojrzenie i minimalizm. Szkoda , drugiej szansy nie będzie.
ee
ee 14.11.2017, 10:03
a jaki masz pomysl ?
LA
LA 15.11.2017, 07:08
To forum to za mało żeby przedstawić jakiś pomysł.w dwóch zdaniach. Jednak temat jest stosunkowo prosty. Zbudowanie bieżni i myślenie że będzie fajnie to jest błąd, nigdy nie będzie pieniędzy na utrzymanie takiego projektu.Przede wszystkim należy zebrać zespół ludzi który stworzy koncepcję i cel inwestycji a następnie przejść do szukania środków i możliwości realizacji, a takie są. Powinien być to stadion LA z infrastrukturą która przyciągnie mieszkańców, sympatyków itd., a nie tylko zawodników. Musi być myślenie menedżerskie a nie polityczne na potrzeby wyborów

Pozostałe