Czwartek, 13.12.2018
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk

Trwają prace remontowe w tczewskich szkołach i przedszkolu. Na jakim są etapie?

  • 10.11.2017, 11:44
  • (M.M., Urząd Miasta Tczew)
Trwają prace remontowe w tczewskich szkołach i przedszkolu. Na jakim są etapie? (M.M., Urząd Miasta Tczew)
Podziel się:
Oceń:
11 mln zł to koszty projektu termomodernizacji pięciu placówek oświatowych w Tczewie, dofinansowanego ze środków unijnych.

Trwa termomodernizacja budynku byłego Gimnazjum nr 3 (obecnie SP 4). Inwestycja jest 2-letnia, termin zakończenia to 30 lipca 2018 r. Zadanie wykonuje firma Koga Inwestycje Budowlane z Bydgoszczy. Jego koszt to blisko 4 mln zł. W obiekcie trwają wewnętrzne roboty sanitarne i elektryczne, ocieplono stropodach sali gimnastycznej, trwa ocieplanie pozostałych stropodachów oraz rozpoczęto ocieplanie ścian zewnętrznych.

Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew

Termomodernizacja w SP 4 to jedno z kilku tego typu przedsięwzięć realizowanych przez miasto w ramach projektu realizowanego w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Projekt dotyczy budynków użyteczności publicznej należących do Gminy Miejskiej Tczew i polega na kompleksowej termomodernizacji obiektów, związanej z infrastrukturą techniczną i dociepleniem zewnętrznym, która poprawi ich efektywność energetyczną. Wartość całego projektu to ponad 11 mln zł, z tego dofinansowanie unijne wynosi 8 mln zł.

W tym roku, w ramach tego samego projektu, zakończyła się już termomodernizacja w Szkole Podstawowej nr 10, Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Przedszkola nr 8.

Do zrealizowania pozostała termomodernizacja w Szkole Podstawowej nr 8, która polegać będzie na modernizacji systemu centralnego ogrzewania, wymianie starych okien i zmniejszeniu ich powierzchni, ociepleniu ścian zewnętrznych, modernizacji systemu CWU, ociepleniu stropu pod poddaszem nieużytkowym starej części, ociepleniu stropodachów nowej części i ściany zewnętrznej przy gruncie oraz zmodernizowaniu oświetlenia.

Termin realizacji całego projektu został określony na koniec listopada 2020 r.

(M.M., Urząd Miasta Tczew)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe