Czwartek, 13.12.2018
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk

Szef Miejskiego Zarządu Dróg w Tczewie: koniec remontu ul. Gdańskiej możliwy do świąt. Ale...

  • 10.11.2017, 08:12
  • Karol Uliczny
Szef Miejskiego Zarządu Dróg w Tczewie: koniec remontu ul. Gdańskiej możliwy do świąt. Ale... (KU)
Podziel się:
Oceń:
Jak już informowaliśmy, pod koniec września wykonawca, firma Strabag, zawnioskował o zawarcie aneksu do umowy, dzięki któremu miałby czas na dokończenie prac budowlanych do końca kwietnia 2018 r. Propozycja spotkała się ze stanowczym sprzeciwem urzędników. Firma realizująca zadanie wyszczególniła 24 – jej zdaniem - niezależne czynniki, które wpłynęły na taki a nie inny stan robót. Na opóźnienia wpływ miało przede wszystkim przebiegające niezgodnie z dokumentacją projektową, uzbrojenie podziemne.

- Dokładnie przeanalizowaliśmy wszystkie argumenty przedstawione przez zleceniobiorcę, część z nich odrzuciliśmy, część uznaliśmy za przyczyny obiektywne. Ostatecznie uzgodniliśmy przedłużenie terminu umowy o 52 dni, a nie o 90 (liczone bez okresu zimowego – dop. red.), jak wnioskowała firma Strabag - tłumaczy Marcin Górny z Miejskiego Zarządu Dróg w Tczewie. Jak szef MZD ocenia szanse na dokończenie prac w nowym terminie?

Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew

- Zakończenie prac do 22 grudnia 2017 r. jest możliwe wyłącznie przy utrzymaniu się sprzyjających warunków atmosferycznych (tu głównym czynnikiem determinującym realizację prac budowlanych są dodatnie temperatury oraz brak intensywnych opadów atmosferycznych), braku kolejnych nieprzewidzianych dokumentacją projektową podziemnych kolizji, a także wzmożeniu przez wykonawcę ilości sił i środków skierowanych do realizacji zadania inwestycyjnego – mówi Marcin Górny. (...)

Karol Uliczny

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
stefan
stefan 16.11.2017, 21:39
Jakby szef MZD miał odrobinę godności to podałby się do dymisji.A drących mordę i przeklinających robotników na gdańskiej , wywalić na zbity pysk.
Wymiana krzeseł na sedesy.
Wymiana krzeseł na sedesy. 11.11.2017, 10:25
Po wpisach wnioskuję, że zwieracze puszczają. Wymianę krzeseł na sedesy proponuję zacząć od 1 piętra urzędu miejskiego.
GOŚĆ
GOŚĆ 10.11.2017, 11:06
TO JEST PARTACTWO A NIE PROFESJONALIZM.
TO JEST IGRANIE ZE SPOŁECZEŃSTWEM tCZEWA
DR
DR 10.11.2017, 09:21
:):):):):):):):):):):):) Szef Miejskiego Zarządu Dróg? czas pakować walizki.
Jeżeli tak się stanie zobaczymy kiedy będzie remont Gdańskiej
gościu
gościu 10.11.2017, 18:52
Co jest z dyrektorem MZD, w okularach przeciwsłonecznych? Coś nagle przestał mówić.
gość
gość 12.11.2017, 09:33
Pilnuje własnej firmy drogowej.

Pozostałe