Poniedziałek, 17.12.2018

Zamkną placówkę domu dziecka przy ul. Kopernika w Tczewie. Powodem brak dzieci

  • 10.11.2017, 08:05
  • (MW)
Zamkną placówkę domu dziecka przy ul. Kopernika w Tczewie. Powodem brak dzieci
Podziel się:
Oceń:
Na sesji Rady Powiatu przyjęto uchwałę o likwidacji placówki przy ul. Kopernika, podległej Centrum Administracyjnemu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Tczewie. Od nowego roku zamiast trzech, pozostaną dwie - z największą liczbą dzieci.

Radni jednomyślnie przegłosowali uchwałę w sprawie likwidacji Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej przy ul. Kopernika 1/3b. Zgodę podpisał Dariusz Drelich, wojewoda pomorski. Decyzja została podjęta po analizie jaką zarząd powiatu przeprowadził wraz Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie.

Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew

Coraz mniej dzieci

Jednym z punktów przemawiających za zamknięciem, była zmniejszająca się liczba podopiecznych.

- Obecnie mamy trzy placówki - mówi Elżbieta Protasiuk, dyrektor Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych. - Pierwsza znajduję się na ul. Wojska Polskiego 6, w której obecnie przebywa 28 podopiecznych. Jest to palcówka typu socjalizacyjnego i interwencyjnego. Druga mieści się w Narkowach i jest typu socjalizacyjnego, w której przebywa 14 podopiecznych. W trzeciej na ul. Kopernika 1/36 przebywa docelowo ośmiu wychowanków. 

Z tej ostatniej dzieci systematycznie ubywa, stąd decyzja o likwidacji. Do końca roku pozostanie trzech wychowanków, z czego chłopcy postanowili, że zostaną w Tczewie, a dziewczynka w Narkowach.

(MW)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gosc.
Gosc. 10.11.2017, 08:20
To dlaczego nie umieszcza wszystkich razem w jednej placowce ? Tylko oplacaja trzy lokale , dwa kolejne lokale niech oddadza na mieszkania dla potrzebujacych .
M
M 10.11.2017, 09:08
Myślę, że te Dzieci bardziej wymagają pomocy niż pozostali "potrzebujący".

Pozostałe