Czwartek, 13.12.2018
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk

(ZDJĘCIA) Kociewianki z Pelplina wystąpiły "na żywo" w TVP 2

  • 2.11.2017, 08:14
  • pelplin.pl
(ZDJĘCIA) Kociewianki z Pelplina wystąpiły "na żywo" w TVP 2 pelplin.pl
Podziel się:
Oceń:

Panie z Lignów Szlacheckich gotowały placuszki z brukwi oraz jedną z popularnych kociewskich zup „brukiew na gęsinie”, w programie na żywo „Pytanie na śniadanie”. Nagranie odbyło się 27 października. Prezenterzy programu, Joanna Racewicz i Łukasz Nowicki, otrzymali od Kociewianek pelplińskie przysmaki. 

Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
pelplin.pl

Zdjęcia (3)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kociewiak
kociewiak 2.11.2017, 11:14
Wszystko fajnie, tylko najczęściej do kół gospodyń wiejskich zapisują się panie, które z na Kociewiu mieszkają ale stąd nie pochodzą. Jest to widoczne, a autochtoni z dziada pradziada to widzą i nie dowierzają. Widać to zwłaszcza po kuchni, że to nie z stąd. Babcie inaczej gotowały, inaczej mówiły. To co one robią pod szyldem Kociewia to jest nowo mowa z wschodnimi naleciałościami, przez co kaleczą gwarę. Przykład pani Rulińskiej pochodzącej z warszawy, próbującej nieudolnie naśladować gwarę kociewską .
gość
gość 2.11.2017, 09:39
tak wygląda rodzinna promocja, wnuczka, babcia i babci siostra, brawo panie z Lignów Szlacheckich !!!

Pozostałe