czwartek, 28 marca 2024 15:09

(ZDJĘCIA,FILM) Wisła Tczew pokonuje Relax Ryjewo i utrzymuje pozycję lidera

Wisła Tczew w sobotnim spotkaniu pokonała Relax Ryjewo 2:1 (1:0). Bramki dla tczewian zdobyli Rafał Wszołek i Kamil Nowaczyk, dla gości Radosław Martyka.

Autor: (tt)

Po ostatniej wysokiej porażce na własnym stadionie z Sokołem Zblewo, wiślacy już od pierwszych minut rzucili się do ataku. Zepchnęli tym samym gości do głębokiej defensywy. Gospodarze z łatwością przedostawali się w okolice pola karnego rywali, groźne atakując zwłaszcza z prawej strony, gdzie kilka dośrodkowań wykonał Karol Ćwikliński. Pomimo wielu sytuacji podbramkowych, strzałów z dystansu, równoległych zagrań końcowe strzały okazywały się niecelne. Dopiero w 32 minucie w zamieszaniu na polu bramkowych po rzucie rożnym wykorzystał Rafał Wszołek, który z kilku metrów zdobywa pierwszą bramkę dla Wisły.

Relax Ryjewo ograniczał się tylko do kontrataków. Do 45 minuty dwie akcje mogłyby zakończyć się sukcesem, ale minimalnie spudłowali napastnicy gości. Po pierwszej połowie Wisła prowadziła 1:0.

W drugie połowie na 2:0 podwyższył w 65 minucie Kamil Nowaczyk. Odpowiedź rywali była natychmiastowa, gdyż w 67 minucie gola zdobył Radosław Martyka, ustalając wynik na 2:1.

Wisła tym meczem pożegnała się w tym roku z kibicami na własnym stadionie, za tydzień rozegra ostatni mecz wyjazdowy w rundzie jesiennej z Deltą Miłoradz.

Po dwunastu kolejkach Wisła Tczew nadal prowadzi w grupie 4. klasy A, utrzymując nadal dwupunktową przewagę nad GDKiS Ostaszewo oraz sześć punków nad Keramzytem Szprudowo.