czwartek, 28 marca 2024 10:42

(FOTO,FILM) Wysoka wygrana Pogoni Tczew w meczu na szczycie

8:2 wygrała Pogoń Tczew z dotychczasowym liderem III ligi kobiet KTS-K Lew Lębork w meczu rozegranym w sobotę na stadionie przy ulicy Elżbiety.

Mecz rozpoczął się od szybko strzelonego gola przez drużynę z Tczewa. Już w czwartej minucie Agnieszka Rembalska po podaniu Martyny Tryki zdobyła pierwszą bramkę dla Pogoni. Pięć minut później Martyna Tryka zdobył piękną bramkę z rzutu wolnego, zaskakując bramkarkę gości. W dwudziestej minucie sędzia odgwizdał rzut karny, po zagraniu ręka przez jedną z zawodniczek z Lęborka. Gola na raty zdobyła Małgorzata Burczyk i trzy bramkowa przewaga odzwierciedlała grę na boisku. Ogromną przewagę miały zawodniczki z Tczewa, drużyna z Lęborka ograniczała się tylko do nielicznych kontrataków.

Przed przerwą padły jeszcze dwie bramki dla Pogoni i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 5:0.

Po zmianie stron gospodynie zdobywały kolejne bramki, prowadząc w 64 minucie 8:0. W końcówce meczu Lew zdobył honorowe bramki, ustalając wynik spotkania na 8:2.

Po trzech kolejkach Pogoń Tczew prowadzi w rozgrywkach III ligi, mając komplet 9 punktów oraz 21 strzelonych bramek.

Bramki dla Pogoni:

4` Agnieszka Rembalska
9` Martyna Tryka
20` Małgorzata Burczyk
30` Oliwia Aronowska
37` Viktoria Osowska
58` Małgorzata Burczyk
61` Aneta Fryca
64` Weronika Łobocka

Bramka na 3:0 z rzuty karnego: