czwartek, 25 kwietnia 2024 17:21

(ZDJĘCIA) Unia Tczew odpadła z Pucharu Polski

W środę o godz. 17.30 na stadionie przy ulicy Elżbiety Unia Tczew podejmowała drużynę Sopocka Akademia Piłkarska w ramach drugiej drugiej rundy regionalnego Pucharu Polski.

Autor: (tt)

Początek spotkania zapowiadał bardzo ciekawy mecz, który do 45 minuty był wyrównany. Pomimo okrojonego składu i dość ciężkich warunkach pogodowych Unia prowadziła równorzędną walkę z ambitną młodą drużyną z Trójmiasta. Pomimo szybko straconej bramki unici szybko doprowadzili do remisu. Po kilku minutach kolejna bramka dla gości z rzutu karnego wykonana przez Tomasza Preiznera została szybko odrobiona przez Grzegorza Pawłuszka. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:4 dla gości, co nie przesądzało jeszcze o awansie drużyny z Sopotu.

W drugiej połowie przewagę uzyskała drużyna z Sopotu, która łącznie w spotkaniu strzeliła dziewięć bramek. Unia w drugie połowie odpowiedziała jednym golem, zmniejszając w 72 minucie stratę do dwóch bramek. Dwie niewykorzystane sytuację podbramkowe przez Grzegorza Pawłuszka i Bogusława Lizaka nie pozwoliły zmniejszyć przewagi gości. Drużyna z Sopotu w końcówce meczu odpowiedziała jeszcze trzema golami ustalając wynik spotkania na 4:9.

Bramki: 0:1 Krzysztof Giniewicz (1.), 1:1 Damian Kleinschmidt (6.), 1:2 Giniewicz (16.), 2:2 Grzegorz Pawłuszek (20.), 2:3 Tomasz Preizner (23.-karny), 2:4 Sebastian Sypniewski (32.), 3:4 Pawłuszek (36.), 3:5 Giniewicz (56.), 3:6 Sypniewski (65.), 4:6 Pawłuszek (72.), 4:7 Michał Wiśniewski (75.), 4:8 Giniewicz (87.), 4:9  (89.).

UNIA: Ziółkowski - Ma.Czyszak, D.Kleinschmidt, Pustkowski, Langowski (76. Tarnowski) - Tutkowski, Glienke, S.Wilczewski, Kotowski - Pawłuszek, Lizak.

Sędziował: Jewgienij Pisanets (Ukraina).

Widzów: 150.

Podczas środowego meczu pucharowego Unii Tczew ponownie odbyła się loteria fantowa. Udało się zebrać 447,14 zł, co zasili konto Franka!