Adam Firyn - dzielnicowy, który co roku walczy pod Grunwaldem

  • 24.07.2017, 14:04
  • KPP Tczew
Adam Firyn - dzielnicowy, który co roku walczy pod Grunwaldem KPP w Tczewie

Podziel się:

Oceń:

Aspirant Adam Firyn jest dzielnicowym w Komisariacie Policji w Gniewie. Oprócz służby w policji, jego pasją jest rekonstrukcja historyczna, którą zajmuje się od 20 lat. To wielokrotny zwycięzca Turnieju Grunwaldzkiego i Turnieju Króla Jana III na Zamku w Gniewie. Od 1998 r. uczestniczy w rekonstrukcji Bitwy pod Grunwaldem 1410. Jego rycerskie motto to: „Vincit qui patitur”, czyli „Zwycięstwo odnosi ten, kto wytrwa”.

Adam Firyn wstąpił w policyjne szeregi w 2004 r. Służbę rozpoczął w Zespole Patrolowo-Interwencyjnym w Komisariacie Policji w Gniewie, a od 4 lat jest tam dzielnicowym. W tym roku dostał awans i obecnie jest starszym dzielnicowym. W ramach swoich obowiązków służbowych dba o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w swoim rewirze. Każdy może zwrócić się do niego o pomoc i poradę prawną. Aspirant Adam Firyn pomaga w rozwiązywaniu codziennych, nawet niewielkich problemów mieszkańców, którzy zwracają się do niego z prośbą o pomoc. 

Jego największą pasją jest rekonstrukcja historyczna. Należy do grona pierwszych wolontariuszy, którzy od 1992 roku wspomagali odbudowę i ożywienie Zamku Gniew. Rekonstrukcją historyczną zajmuje się od dwudziestu lat. Od 1998 r. uczestniczy w rekonstrukcji Bitwy pod Grunwaldem 1410 odgrywając ważne role w widowisku. Od 2006 r. bierze udział w turniejach joustingowych, w Polsce, Francji i Belgii. 

Wielokrotny zwycięzca Turnieju Grunwaldzkiego i Turnieju Króla Jana III w Zamku Gniew. Od 2004 roku pełni służbę w chorągwi husarskiej marszałka województwa pomorskiego, rekonstruującej XVII-wieczną husarię – chlubę polskiego oręża. Brał udział w wielu produkcjach filmowych promujących historię Polski i Europy. Jest instruktorem jazdy konnej. Jego rycerskie motto to: „Zwycięstwo odnosi ten, kto wytrwa”.

KPP Tczew

Zdjęcia (2)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Grybol
Grybol 24.07.2017, 21:40
No!!!!

Pozostałe