Niedziela, 17.02.2019
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

Na tczewskie ulice wyjedzie autobus elektryczny - ruszają testy

  • 20.06.2017, 11:35
  • (M.M., Urząd Miasta w Tczewie)
Na tczewskie ulice wyjedzie autobus elektryczny - ruszają testy Meteor
Podziel się:
Oceń:
W ciągu kilku najbliższych dni na tczewskich ulicach pojawi się autobus elektryczny. Będzie to autobus testowy, ściągnięty do Tczewa przez miejskiego przewoźnika, firmę Meteor. Pojazd został sprowadzony z Czech i jest już wyposażony w system do pobierania opłat z karty miejskiej.

Autobus będzie testowany głównie na liniach  7 i 17. Testy mają potrwać do 6 lipca. To początek zmian w tczewskiej komunikacji miejskiej.

Mega Tczew Praca
Mega Tczew Praca
Mega Tczew Praca

- Interesuje nas wprowadzenie na terenie Tczewa, głównie Starego Miasta, autobusów elektrycznych, które pozwolą na poprawę jakości powietrza – mówi prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki.

Miasto szykuje się do zakupu kilku autobusów elektrycznych w 2018 r. Kwota przeznaczona na ten zakup trafi do Wieloletniej Prognozy Finansowej, jeśli radni podejmą taką decyzję na najbliższej sesji Rady Miejskiej. Miasta, które w ramach Projektu Elektromobilności, wprowadzą nowe rozwiązania, będą mogły liczyć na pomoc rządową, polegającą m.in. na dofinansowaniu kosztów zakupu autobusów i stacji ładowania (planowane jest dofinansowanie w wysokości 60 proc.). Producent zostałby wyłoniony w ogólnopolskim przetargu. Założeniem jest, że koszt jednego autobusu nie powinien przekroczyć 2 mln zł.

(M.M., Urząd Miasta w Tczewie)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
as
as 23.06.2017, 09:06
Pobłocki ma twarz METEORA
rthdt
rthdt 20.06.2017, 12:21
Lepiej podłączcie stare miasto do sieci ciepłowniczej jak chcecie poprawić jakość powietrza . 1 autobus elektryczny niewiele zmieni

Pozostałe