Marzą o sali gimnastycznej

  • 28.12.2016, 12:55
  • Admin Admin
Marzą o sali gimnastycznej

Podziel się:

Oceń:

PIASECZNO. W Szkole Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Piasecznie panuje wręcz familiarna atmosfera. Kadra pedagogiczna zna możliwości uczniów, wie w czym im pomóc i na co bardziej położyć nacisk.

Emilia Ogonowska, dyrektor szkoły 
Szkoła jest przygotowana do reformy oświaty i jak najbardziej możemy przyjąć siódmą klasę. Przeprowadziliśmy szereg remontów – odnowiliśmy korytarz w budynku głównym i systematycznie remontujemy kolejne klasy. Jesteśmy przed remontem korytarzy w drugim budynku szkolnym. Zakupiliśmy bardzo dużo pomocy dydaktycznych. Tak jak pozostałe szkoły w naszej gminie jesteśmy w programie „Dziecko – najlepsza inwestycja”, z którego są np. tablice interaktywne, laptopy i drukarki. Pod względem sprzętu jesteśmy bardzo dobrze wyposażeni. Jest jeszcze dużo rzeczy do zrobienia, bo mieścimy się w starym budynku, ale staramy się sukcesywnie wymieniać stolarkę, malować. Uczestniczymy w programach prozdrowotnych, „Szklanka mleka”, „Owoce w szkole”. Sami inicjujemy dużo zadań. Jesteśmy placówką, która ma swój zespół folklorystyczny, do którego należy coraz więcej dzieci. Kładę nacisk na edukację regionalną. Organizujemy uczniom czas. Jesteśmy w trakcie tworzenia programu ferii. Funkcjonujemy w małym środowisku, ale jest bardzo dobra współpraca z rodzicami. Mamy dużą pomoc ze strony Rady Rodziców – od remontów, po organizację czegokolwiek. Marzeniem jest budowa sali gimnastycznej.  
 


 

Laura Czajka, kl. IV, Piaseczno
Plastyka, religia i j. polski to moje ulubione przedmioty. Najchętniej maluję zwierzęta. Moim ulubionym kolorem jest miętowy. Czytam książki przygodowe. Najbardziej podobał mi się „Harry Potter” i „Pinokio”. Należę do scholi „Biedronki”, bo bardzo lubię śpiewać. Chodzę do szkoły muzycznej, gram na pianinie, a w orkiestrze gram na klarnecie. Uprawiam karate. Biorę udział w zajęciach kółka misyjnego, w audycjach Radia Parafialnego „Sieć”. W wolnym czasie piszę też wiersze i teksty piosenki. Mam ich już ok. 20. W przyszłości chciałabym zostać poetką albo piosenkarką. 

Jakub Kwiatkowski, kl. VI, Piaseczno
Najbardziej lubię WF, historię i przyrodę, która jest połączona z geografią. Ciekawi mnie cały świat. Najchętniej gram w piłkę nożną i unihokeja. Od niedawna trenuję w klubie Sobieski. Chcę grać na pozycji pomocnika. Moim idolem jest Robert Lewandowski. W historii Polski dużo się działo, więc jest dużo... do zapamiętania. Czytam książki. Najbardziej podobała mi się „Bracia Lwie Serce”. Brałem udział w konkurach ortograficznych, pięknego czytania i w zawodach sportowych (kolarstwo). W przyszłości chciałbym być piłkarzem, a po skończeniu kariery dziennikarzem sportowym. 

Julia Wentlandt, kl. VI, Piaseczno
Moimi ulubionymi przedmiotami są j. polski, matematyka, przyroda i historia. Ciekawią mnie różne tematy z dziejów Polski i świata. Interesują mnie zwierzęta, kocham konie. Lubię pisać opowiadania, np. fantastyczne, listy. Chodzę na wiele zajęć dodatkowych, np. z matematyki, j. angielskiego, rozwijających. Należę scholi „Biedronki”. Śpiewam od najmłodszych lat, wszędzie gdzie się da. Uczestniczę w rozmaitych konkursach, np. piosenki, recytatorskich. Dyplomów nie jestem w stanie zliczyć. Moje ukochane piosenkarki to Adele i Sia. Chcę zostać dentystką, ortodontą.  

Dominika Mamel, kl. VI, Piaseczno
Lubię takie przedmioty jak plastyka, technika, przyroda i j. polski. Maluję krajobrazy, wykonuję różne ozdoby, teraz ozdoby świąteczne na choinkę. Moim ulubionym kolorem jest szary. Interesuje mnie świat zwierząt i zjawiska zachodzące we wszechświecie. Chodzę na dodatkowe zajęcia, np. z przyrody, z matematyki i j. angielskiego. W wolnym czasie czytam książki przygodowe, takie jak „Bracia Lwie Serce” czy „Ania z Zielonego Wzgórza”, oglądam telewizję, rysuję. Jeszcze nie mam planów na przyszłość, bo interesuje mnie zbyt wiele rzeczy.   

Admin Admin

Zdjęcia (6)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe