Sukcesy w wielu dziedzinach

  • 07.12.2016, 12:49
  • Admin Admin
Sukcesy w wielu dziedzinach

Podziel się:

Oceń:

RAJKOWY. W Zespole Kształcenia i Wychowania w Rajkowach są przygotowani na reformę w oświacie. Swego czasu tworzenie zespołów w gminie Pelplin okazało się dobrym krokiem. W placówce mają dobrą, doświadczoną i wykształconą kadrę nauczycielską.

Jolanta Pellowska, dyrektor szkoły
- Jak na małą szkołę, to mamy dużo osiągnięć. Dzieci i młodzież biorą udział w licznych konkursach, w których zajmują czołowe lokaty, od poetyckich na szczeblu powiatowym, plastycznych, ortograficznych, ekologicznych, po Bezpieczne droga czy Bezpieczne wakacje. Uczniowie mają wiedzę z historii na wysokim poziomie. Bardzo duże sukcesy odnosimy w zapasach, także w zawodach międzynarodowych, mimo że mamy skromną salkę gimnastyczną. Trener mówi, że nasze dzieci są zdolne i pracowite, systematyczne i dbają... o dietę. Spotkanie z mistrzami sportu daje dzieciom motywacje do dalszych treningów. Gościliśmy właśnie Monikę Michalik, brązową medalistkę w zapasach igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Mamy zajęcia taneczne, oblegane przez dziewczęta. Angażujemy się w różne przedsięwzięcia, np. akcje „Góra Grosza”. Będziemy brać udział w projekcie „Edukacyjny Pelplin – równamy do najlepszych”. Będzie podłączona do internetu sala biologiczna, językowa (nowe okablowanie), pokój nauczycielski, rozbudowa sali komputerowej. To też połączone jest z dodatkowymi zajęciami. Dobrze znamy swoje dzieci, od przedszkola. To supersprawa. 

 


 

Zuzanna Tomaszewska, kl. V, Rajkowy  
Lubię matematykę, j. angielski i j. polski. Myślę, że język obcy przyda mi się w przyszłości. Czytam książki, a najchętniej przygodowe. Teraz „Sposób na Alcybiadesa”, ale najbardziej podobała mi się „Ania z Zielonego Wzgórza”. Na matematyce mamy właśnie ułamki, które bardzo lubię. Drugi rok chodzę do ośrodka kultury w Pelplinie na lekcje gitary, a w szkole na zajęcia taneczne. Poza tym uczę się pływać. Najbardziej „męczące” są delfin i kraul. W wolnych chwilach śpiewam piosenki różnych wykonawców, bawię się z młodszym bratem. Chciałabym zostać piosenkarką.  

Agata Fasiczka, kl. V, Rajkowy
Matematyka i j. polski to moje ulubione przedmioty. Chętnie czytam książki, takie jak „Ania z Zielonego Wzgórza” czy „Dzieci z Bullerbyn” i piszę przygodowe opowiadania, które prezentuję młodszym braciom. Brałam udział w powiatowym konkursie ekologicznym, w akcji Góra grosza. W wolnym czasie lubię słuchać muzyki i tańczyć, rysować lub z materiałów robić rzeczy, kompozycje, które potem maluję. Niebieski i fioletowy to moje ulubione kolory. W przyszłości chciałabym zostać fryzjerką, bo chętnie czeszę włosy, i mieć z koleżanką swój salon. 

Aleksandra Szucka, kl. IV, Rajkowy
Najbardziej lubię przyrodę i muzykę. Uczę się grać na flecie, śpiewam piosenki. Chciałabym grać na skrzypcach, bo podoba mi się ten instrument. Interesuje mnie świat zwierząt – np. króliki, chomiki, psy - a nawet te niewielkich rozmiarów oglądane pod mikroskopem. Lubię z tatą oglądać programy przyrodnicze. Startowałam w konkursach plastycznych, kończę pracę „Nie pal przy mnie, proszę”. Po szkole słucham muzyki, rysuję postacie, zwierzęta. Niebieski jest moim ulubionym kolorem. Ostatnio podobała mi się „Akademia Pana Kleksa”. Najchętniej zostałabym projektantką mody.

Jakub Chołka, kl. VI, Rajkowy
Lubię matematykę i historię. Teraz są ciekawe tematy o pierwszej i drugiej wojnie światowej, o nowych rodzajach broni. Na matematyce można się nauczyć tego co przydaje się w praktyce. Od roku pięć dni w tygodniu trenuję w klubie Boczek Team zapasy w stylu wolnym. Dużo jeżdżę na zawody. Na międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików byłem piąty. Startowałem w konkursie Pięknego czytania i rozumienia tekstu oraz ekologicznym. Jestem ministrantem. W wolnym czasie wychodzę do kolegi albo spędzam czas przy komputerze. Podobała mi się książka „Przygody Tomka Sawyera”. 

Admin Admin

Zdjęcia (5)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe