Sala kameralna Centrum Kultury nazwana imieniem wybitnej, tczewskiej aktorki

  • 01.02.2017, 07:34 (aktualizacja 05.02.2017, 18:06)
  • (JAC)
Sala kameralna Centrum Kultury nazwana imieniem wybitnej, tczewskiej aktorki (JAC)

Podziel się:

Oceń:

130 ról filmowych, w serialach i w spektaklach teatru telewizji, niezliczona ilość ról w Teatrze Rozmaitości, w Teatrze im. Słowackiego, Starego Teatru (wszystkie w Krakowie) oraz w warszawskich: Teatrze Studio, Teatrze Narodowym i Ateneum to dorobek Teresy Budzisz-Krzyżanowskiej, rodowitej tczewianki. Stąd też jedna z sal w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie od 26 stycznia br. jest Jej imienia.

Tego dnia odsłonięto pamiątkową tablicę. Niestety, patronki – z uwagi na stan zdrowia - nie było. Specjalnie dla niej i publiczności pokazano spektakl Historia filozofii po góralsku wg ks. Józefa Tischnera, wystawiony przez Teatr Miejski w Gdyni. Nieprzypadkowo. Dyrektorem tegoż teatru jest Krzysztof Babicki. Gościnnie w Teatrze Starym w Krakowie w 1983 r. wyreżyserował dramat Pere Olova Enquista „Z życia glist”, ze znakomitymi rolami Jana Nowickiego i Teresy Budzisz-Krzyżanowskiej. (...)

(JAC)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe